V prvním ročníku uspělo 16 projektů, v loňském roce obyvatelé Jihu ve veřejném hlasování vybrali celkem 20 projektů k realizaci. Díky návrhům získaly děti nová hřiště, pejskové se mohou vyřádit v Agility parku, starší lidé získali senior linky, mohou se scházet ve vybavené klubovně nebo si zasurfovat na nových počítačích, přibyly nové lavičky a koše v Bělském lese.

„Vidět, jak se skvělé nápady lidí mění ve skutečnost, je prostě radost. Do měsíce by měla být hotova i oprava Kapličky sv. Jana na Pískových dolech v Zábřehu. Jsem moc zvědavá, co lidé vymyslí za vyčleněných 7 milionů korun letos,“ řekla místostarostka městského obvodu Hana Tichánková, která projekt participativního rozpočtu na Jihu zavedla.

Návrhy na zlepšení života na Jihu se podávají do 30. června a letos se mohou zapojit i školy. Podat návrh  je možno v tištěné nebo elektronické podobě. Formulář je k dispozici na www.spolecnetvorimejih.cz. V tištěné podobě vyšel formulář v Jižních listech a k dispozici je i na radnici městského obvodu Ostravy-Jihu na Informacích.

Všechny informace naleznou zájemci na www.spolecnetvorimejih.cz, aktuální dění lze sledovat na  facebook.com/spolecnetvorimejih.

Zdroj: zadavatel inzerce

Nápady lze průběžně konzultovat s koordinátorkou projektu Kateřinou Šebestovou na 
e-mailu katerina.sebestova@ovajih.cz nebo tel: 720 952 981.