Své nápady na vylepšení Ostravy-Jihu mohou všichni obyvatelé zasílat ještě do 30. června, a to prostřednictvím online formuláře na www.spolecnetvorimejih.cz/prihlasit-projekt.

Také letos společně rozdělíme 7 miliónů korun z rozpočtu městského obvodu. Máte nápad? Sem s ním! Maximální částka pro jeden návrh je 1 750 000 Kč a může se týkat různých úprav veřejného prostranství, rekonstrukce i vybudování něčeho nového. Inspiraci můžete najít třeba v již realizovaných projektech, ty totiž stále přibývají. Na konci května jsme otevřeli nové dětské hřiště na ulici Krasnoarmejců, v průběhu června naistalovali čističky vzduchu do všech mateřských škol v Zábřehu a dokončili také renovaci starého hřiště na ulici Jižní.

 Zdroj: zadavatel inzerce

Celkem více než tři desítky nápadů obyvatel již  slouží veřejnosti. Díky participativnímu rozpočtu tak na Jihu vzniklo několik dětských a sportovních hřišť i místo pro posezení a odpočinek. Pořídily se bezpečnostní tlačítka, tzv. seniorlinky pro osamělé seniory, uskutečnily přednášky o bezpečnosti. Rekonstrukce do své původní podoby se také dočkala kaplička sv. Jana na Pískových dolech. Vybavena byla počítačová učebna a v letošním roce i dřevařská dílna. Na Jihu přibylo několik laviček, na Horymírově ulici dokonce graficky ztvárněných studenty střední umělecké školy. Aktuální informace o realizovaných projektech můžete sledovat na www.spolecnetvorimejih.cz a facebookové stránce facebook.com/spolecnetvorimejih.cz.

Formulář je k dispozici samozřejmě také v tištěné podobě, a to na Informacích Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih, Horní 3, Ostrava-Hrabůvka, Budova A. Své nápady a dotazy můžete konzultovat s koordinátorkou Kateřinou Hrňovou na emailu katerina.hrnova@ovajih.cz, nebo tel. 720 951 982.