Kromě tradičních akcí, jako je například Reprezentační ples městského obvodu a Ples seniorů, stavění májky, Slavnosti obvodu, letní kino či rozsvěcení vánočního stromu, je čekají také novinky.

Zdroj: zadavatel inzerce

Jednou z nich budou koncerty v Lesní škole. Začnou už v květnu a posluchači se až do září budou jednou měsíčně setkávat s nejrůznějšími žánry, vážnou hudbou počínaje a dechovkou konče.

Novinkou budou i Sousedské slavnosti, které by se měly konat v červenci přímo mezi domy v Jubilejní kolonii. Na malém pódiu se bude odehrávat program, lidé se mohou sejít, posedět při dobrém jídle a večer je čeká promítání českého filmu.

„Chceme do akcí zapojit co nejvíce lidí, aby s námi společně vytvářeli náš Jih. Aby se tady cítili dobře, trávili tady volný čas a neodcházeli jinam,“ uvedl starosta městského obvodu Martin Bednář.

Zdroj: zadavatel inzerce

Pokračovat budou i prohlídky obvodu ke Dni památek. Plánovány jsou na duben a zájemce o historii bude opět provádět kronikář městského obvodu Petr Přendík. Na konec června se chystá oblíbené Léto na kole – tentokrát se bude vyjíždět z Hrabové a cílem je Paskov. Na akci se každoročně podílejí také městské obvody Stará Bělá, Nová Bělá a Hrabová a obce Krmelín a Paskov. Velký úspěch loni zaznamenal Noční sprint Hrabůvkou, takže se v září plánuje jeho opakování. Ujaly se i šachové přebory – děti a dospělí by měli v září opět usednout k šachovnicovým polím, aby se pokusili získat pohár starosty Jihu. K závěru roku bude patřit Miss Babča a zpívání koled před K-Triem v Hrabůvce.