“Po koronavirové krizi chceme s naší značkou pomoct regionu, se kterým jsme pevně spjatí již více než 120 let,” říká vrchní sládek Jan Řehůřek. “Chceme, aby se Ostravsko i nadále posouvalo dál tak, jako tomu bylo před krizí. Proto v srpnu podpoříme 3 vítězné nápady z našeho regionu. Každý od nás obdrží částku 100 000 Kč.” O tom, kdo příspěvek získá, se právě teď rozhoduje v internetovém hlasování na adrese http://www.ostravar.cz/soutez. Každý hlasující má na startu jeden hlas. Další hlasy mohou lidé získat koupí některého z produktů pivovaru Ostravar – ať už v hospodě, nebo obchodě. Jako odměnu za účast v hlasování mohou lidé vyhrát super dárky jako je výbava na pořádnou grilovačku, Ostravar v hospodě na rok zdarma a další skvělé ceny.

5 projektů, pro které můžete hlasovat 

Které nápady se o hlasy Ostraváků ucházejí? “V předvýběru jsme preferovali menší projekty, které sice nemají obří publicitu, ale za to mají široký dopad na život ve městě,”  říká manažerka značky Ostravar Pavla Ličková. Z přibližně 20 vytipovaných projektů vybral Ostravar do finálového kola pět z nich. Finanční příspěvek získají první dva projekty. Třetí pak vyberou sami pivovarští. “Kromě finanční podpory nabídneme vítězným projektům také marketingovou podporu ve formě společné propagace i dlouhodobější spolupráci,” dodává Pavla Ličková.

1. Food Atelier
Šéfkuchař David Valíček sní o tom, že se spojí špičkoví kuchaři severní Moravy a Slezska a budou dále inspirovat nejen mladé kuchaře pro vášeň ke gastronomii. Sám David preferuje ve své restauraci v AD Landek v Petřkovicích vaření pro malý počet hostů, kterým se může plně věnovat a podělit se se svými hosty o chutě, které poznal na svých cestách.

2. „Open gallery“ festival
Autoři myšlenky Open Gallery chtějí přenést výtvarná díla, objekty, obrazy, architekturu, design a módu do ulic Ostravy. A jak už název napovídá, hodlají k tomu využít hodně netradičních prostor. Výkladních skříních v centru Ostravy, reklamních nosičů, zastávek tramvají nebo parků. Výstava bude propojena s online platformou a v online prostředí se odehraje část doprovodného programu.

3. Spolek Provoz - Nábytek pro nábřeží Ostravice
K řece Ostravici chodí v centru čím dál více lidí, kteří si ale často nemají kam sednout. Proto se spolek Provoz rozhodl jim pobyt u vody zpříjemnit a zajistit na nábřeží venkovní nábytek, kterého zatím nemají dostatek. Spolek chce lidem dodat lavičky, židle a stoly, aby byl zážitek na nábřeží ještě příjemnější. 

4. Recykl Bicykl
Kola se znovu vracejí do módy. A to je dobře, protože jsou skvělým dopravním prostředkem po městě, který navíc neznečišťuje životní prostředí. Projekt Recykl Bicykl je cyklodílna založená na principech „hand made industry“. Tým mladých šikovných lidiček v ní dělá nová kola ze starých součástek. Vyznávají individuální přístup a na míru ušitý design.

5. Trhy, co se hledají
Pořádné farmářské trhy v Ostravě pořád chybí. Trhy, co se hledají je upřímný název pro první nekomerční trhy v Ostravě, kde se lidé mohou potkat s opravdovými farmáři. S úctou k přírodě a ve spolupráci s Černou Loukou vzniká jedinečný projekt, díky němuž můžete dostat ty nejčerstvější suroviny od nejlepších farmářů z našeho kraje přímo na váš stůl.

Hlasovat můžete zde:

www.ostravar.cz/soutez