Originální designová móda se nerodí jen v hlavním městě. Důkazem je EMBLEMM, mladá lehce extravagantní značka, která vznikla před dvěma a půl lety v Hradci Králové. V podnikatelském inkubátoru TECHNOLOGICKÉHO CENTRA Hradec Králové plánuje její zakladatel a designer Matěj Maňák další rozvoj společnosti.

Příběh značky EMBLEMM se začal psát ve chvíli, kdy se Matěj Maňák rozhodl skončit s prací finančního poradce a věnovat se tomu, co ho opravdu zajímalo – módě. Proto jednoho dne odjel do Londýna, kde si dva roky vydělával a sbíral potřebné zkušenosti, aby mohl po návratu založit EMBLEMM a dát svým nápadům život.

EMBLEMM sází na kvalitní materiály a zpracování, výrobu v České republice a především originalitu. I proto už se značka stihla prosadit na módním poli a najít své příznivce. Co výrobky spojuje? Kromě lehčí extravagance to je i vizuální koncept, kterým se liší od konkurence. „Snažím se pracovat s motivy hudby, je to sjednocující prvek kolekcí, který jim dodává originalitu i určitou hravost,“ dodává Matěj Maňák. „Samozřejmostí jsou ty nejkvalitnější materiály – chci naše zákazníky rozmazlovat a udržet vysoký standard.“

Mezi doplňky na první pohled zaujmou především hedvábné šátky s motivy Prahy a kabelka Tone Bag. Novou kolekci šátků představila značka EMBLEMM tuto zimu a je stejně jako ostatní výrobky dostupná na e-shopu a v kamenné prodejně.

Máte svůj vlastní podnikatelský nápad? Přihlaste ho do podnikatelského inkubátoru TECHNOLOGICKÉHO CENTRA Hradec Králové na www.vyklubejtese.cz. Poskytneme vám supervizi, odborné poradenství, pomoc s marketingem, kontakty na investory nebo výhodnější zázemí pro vaši firmu. Startupům nabízíme programy na míru podle individuálních potřeb.