Brownfield v samém srdci Ostravy na kterém od roku 2008 začala probíhat jedna z nejzdařilejších rekultivací v České Republice se od nového roku opět probudil k životu. Vedle multifunkčního obchodního centra, kancelářských prostorů, sportovního zařízení (Trojhalí) a stávajícím bytových domů začíná růst nový bytový dům na náměstím Biskupa Bruna.

V novém centru Ostravy se po boku stávající I. etapy výstavby Rezidence Nová Karolina, začala budovat navazující II. etapa. Výjimečná je svou polohou na centrálním náměstí a výhledem jednak na Moravskoslezské Beskydy a jejich nejvyšší vrchol, Lysou horu, ale také na oblast Dolních Vítkovic. Dům je symbolem exkluzivity, což se v dispozicích projevuje mimořádně prostornými byty 4+kk se střešními terasami.

Nová etapa má podobu bytového domu o 65 samostatných bytech, velikostně od 1+kk do 4+kk. Na atraktivitě bytům přidává fakt, že každý disponuje parkovacím stáním v přízemí budovy, skladovou jednotku, která je umístěna v blízkosti parkovacího stání a v neposlední řadě lodžií, balkonem a u některých bytů zahradou čítající přes 100m2.

II. etapa výstavby na místě bývalé koksovny KarolinaNejvětším lákadlem však pro budoucí majitele zůstává možnost upravit si bydlení dle svých představ. Investor má možnost aktivně se podílet na změnách interiéru svého budoucího bytu. Může si zvolit typ podlahy, dveří, obkladů a dlažby v koupelnách, sanitárního vybavení. Popřípadě si může změnit dispozici bytu, odstraněním či posunutím vnitřních příček.

Díky tomu, že se Rezidence Nová Karolina nachází v samotném srdci města, mají majitelé vše nadosah. Kvalitní občanskou vybavenost, která nabízí sportovní, kulturní a sociální zázemí od lékařů, obchodů, kin, divadel, až po školy a univerzity.


Přesto, že výstavba byla stavba zahájena teprve v únoru, je rezervováno nyní 45% bytů. Nejen díky výjimečné poloze, moderním materiálům a tvárnosti se nové byty rychle dostávají do rukou budoucích majitelů.Tímto bytovým domem výstavba končit nebude, naplánovány jsou dalším bytové domy.