Stále více rodinných i bytových domů, ale také bytů dnes již nahrazuje klasický zámek ve vchodových dveřích elektronickým přístupovým systémem. Tyto systémy využívají místo mechanického klíče čipy, čipové karty, přístupové kódy či dokonce otisk prstu. Nejnovějším trendem je pak odemykání pomocí aplikace ve smartphonu. Používání těchto systémů je pro obyvatele velmi pohodlné. Obrovskou výhodou je navíc jednoduchá správa přístupových práv, která lze snadno udělovat i rušit, čímž odpadají problémy se ztracenými klíči. Instalace těchto systémů bývá nenáročná a obvykle nevyžaduje žádné úpravy dveří ani rozvody kabeláží.

Již delší dobu jsou velmi populární také kamerové a alarmové systémy, které představují ideální doplněk jak k mechanickým, tak k elektronickým přístupovým systémům. K dostání jsou malé nenápadné kamery speciálně vyvinuté pro domácnosti. Dodávají se v provedení vhodném k použití venku i v interiérech a díky vzdálenému přístupu přes webové rozhraní či mobilní aplikaci umožňují, abyste odkudkoliv na světě mohli kontrolovat, co se právě děje u Vás doma. Moderní alarmové systémy pak umí detekovat známky vloupání (pohyb, otevřené dveře, rozbité okno) ale i další nebezpečí, například riziko požáru. Na nebezpečí Vás ihned upozorní, ať už jste kdekoliv, a případné zloděje odradí hlasitá siréna.

Kompletním mechanickým i elektronickým zabezpečováním domácností se zabývá KLÍČOVÉ CENTRUM. Jeho specialisté Vám rádi pomohou vybrat i nainstalovat optimální řešení právě pro Váš dům nebo byt.