„Cítíme velkou podporu od všech, kteří se zapojí. Ať už jsou to sportovci, návštěvníci, partneři nebo dobrovolníci. Po každé akci přijdou desítky zpráv s poděkováním za to, co děláme,“ říká v rozhovoru pro Týdeník Ústecko Michal Neustupa, organizátor Milada Tour.

Jaký byl rok 2018 z pohledu Milada Tour?


Úvodní ročník Milada Tour má za sebou náročnou, ale úspěšnou premiéru. Našich akcí se zúčastnilo přes 1 500 sportovců, téměř 400 z řad dětí. Do seriálu se zapojila spousta významných partnerů, místní dobrovolníci, studenti a organizace. Významně pomáhalo i město Ústí nad Labem nebo Ústecký kraj. Je vidět, že o kvalitní akce v nádherném prostředí jezera Milada je mezi lidmi zájem.


Co přineslo nejvíc problémů?


Zásadní problém vlastně ani nevnímám. Samozřejmě je stále co zlepšovat a z každé zpětné vazby se snažíme vzít si ponaučení. Máme za sebou úvodní rok, pořád jsme na začátku a možná jsme takový úspěch ani nečekali. O to víc se snažíme o to, abychom se neustále posouvali a dělali závody ještě víc kvalitnější. Jediné, co mě mrzí, je lidská závist. Setkávám se s tím, že někteří organizátoři menších akcí Milada Tour už jen z principu bojkotují. To je bohužel běžné i v jiných oborech lidské činnosti. Naopak s většinou ostatních se podporujeme.

Dokáží lidé v Ústí ocenit nevšední sportovní zážitek?

Ohlasy od lidí jsou fantastické! Cítíme neskutečnou podporu od všech, kteří se zapojí. Ať už to jsou sportovci, návštěvníci, partneři nebo dobrovolníci. Po každé akci přijdou desítky zpráv s poděkováním za to, co děláme. Lidé jsou nadšení, že na Ústecku vznikl velký sportovní seriál pro všechny. Když vidím tolik usměvavých a nadšenýchlidí, pyšných rodičů dětí,které závody absolvují, je to ten nejhezčí pocit, co člověka nabíjí.

Pokračujte…

Nejde ale jen o sportovní zážitky. Nad trmickou pláž jezera Milada jsme umístili nastálo velký fotopoint, podpořili jsme finanční částkou nevidomého plavce Míru Smrčku, zorganizovali velký úklid na jezeře, tréninkové běhy a mnoho dalšího. Děláme práci srdcem, ve volném čase a baví nás to. Věřím, že to lidé vnímají a dokáží ocenit.


Jaké máte plány na startu nového roku?


Nejvíce energie vkládáme aktuálně do příprav zimního běhu Milada Winter Run, který je už 2. února. Postupně připravujeme další dvě akce, jednáme s novými partnery a pracujeme na
novinkách. Těch bude hned několik, postupně je zveřejníme. Rádi bychom zkrátka posunuli nastavenou laťku zase o kus dále. Také chceme přilákat sportovce a návštěvníky i z jiných regionů a představit tak náš kraj v jiném světle, než je mnohdy veřejnosti prezentován.

Jak se lidé mohou na závody registrovat?


Registrace je spuštěna na webu www.miladatour.cz, kde jsou také všechny důležité informace. Doporučujeme přihlásit se včas. Například únorový zimní běh už je více než z poloviny vyprodán. Užitečné a nejaktuálnější informace najdou lidé také na našem facebooku nebo instagramu.


Milada Tour 2019
Milada Winter Run
sobota 2. února
kapacita: 400 závodníků
Cyklozávod Milada
sobota 4. května
kapacita: 400 závodníků
Milada Run
sobota 1. června
kapacita: 800 závodníků


Děláme práci srdcem, ve volném čase a baví nás to. Věřím, že to lidé vnímají a dokáží ocenit.“