Jihovýchodní cíp republiky se stále častěji stává cílem výletníků z celých Čech. Rušno je tu hlavně na konci prázdnin a začátkem podzimu, kdy vrcholí vinařská sezóna. Po zbytek roku je návštěvnost menší a je tedy šance užít si klidnou dovolenou.

Osídlení oblasti Slovácka  je doložené již v pravěku. Úrodný kraj dal vzniknout Velkomoravské říši. Její pozůstatky je možné si prohlédnout ve skanzenu v Modré.

Zdroj: Hotel.cz, a.s.

Malí návštěvníci si zde mohou zahrát na archeology či mohou zkusit vyrobit keramiku dle tradičních postupů. Pro dospělé cestovatele může být zajímavá Slivovicová a Vinná stezka. Pokud by se degustace protáhla je možné složit hlavu přímo v Hotelu Skanzen a před dalším putováním si odpočinout.

Jen pár minut cesty odtud se nachází Velehrad -  nejvýznamnější poutní místo v naší zemi. Obci vévodí nádherná Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje s bohatou výzdobou.

Zdroj: Hotel.cz, a.s.

Směrem na východ se nachází pomyslný střed mikroregionu - Uherské Hradiště. Toto město s bohatou historií je proslulé díky folklorní tradicí. Při troše štěstí lze narazit na venkovní produkci tradiční cimbálové muziky, která ke Slovácku neodmyslitelně patří. K návštěvě láká také Galerie slováckých vín, která se nachází v budově bývalé jezuitské koleje. Návštěvníci zde mohou “okoštovat” místní vína a odvézt si je domů jako suvenýr či dárek.

Druhým, neméně významným městem v oblasti je Uherský Brod, který také bývá často označován jako brána do Bílých Karpat. Kromě muzea místního rodáka Jana Amose Komenského se město může pochlubit překrásnou hvězdárnou či velkou spoustou židovských památek.

Málo známým faktem je, že i jižní Morava nabízí několik lyžařských středisek. V okolí Uherského Brodu a Uherského Hradiště jsou to střediska Lopeník-Mikulčin vrch a Strání-Velká Javořina.

Pobyt na Slovácku je pak vhodné zakončit relaxací v některém ze zdejších lázeňských měst. Proslulé lázně Luhačovice se mohou pochlubit výstavními lázeňskými domy od architekta Dušana Jurkoviče.

O něco málo známější jsou lázně v Ostrožské Nové Vsi. Tyto lázně využívají k léčbě sirný pramen a léčí se zde převážně kožní choroby. Pokud vyloženě nehledáte léčbu, ale rádi byste si jenom odpočinuli je možné vychutnat si wellness procedury a nechat se jen tak hýčkat.

Pobyt na Slovácku může být odpočinkovou i aktivní dovolenou, záleží jen na vás, jaký pobyt si zvolíte. Rozhodně je jedná o zajímavý kout republiky, který pouze čeká na to, až ho turisté objeví.