Z ocenění projektu Tvoje šance mám velikou radost nejen kvůli Samsungu a organizaci Nadání a dovednosti, ale především kvůli našim devíti letošním účastníkům, kteří na sobě za poslední měsíce neuvěřitelným způsobem zapracovali. Každý z nich si je už mnohem jistější ohledně svého budoucího směřování, což je v jejich sociálním prostředí spíše výjimečné. Jejich nadšení a samozřejmě i ocenění Gesto roku 2018 nás jen utvrzují v tom, že i další ročník projektu Tvoje šance pro mladé nadějné osobnosti bude mít skutečně smysl," říká Seung Joo Shin, prezident společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak, který ve čtvrtek 15. listopadu převzal cenu na slavnostním galavečeru.

V projektu našli svou šanci i dva talentovaní mladí muži z Ústeckého kraje, Dominik z Košťan a Jan z Duchcova. Jaké jsou jejich představy o dalším směřování? „Nemám přesně stanovený kariérní cíl. Buď právník nebo podnikatel. Každopádně chci svou kariérou pomoci mamce s finančními starostmi a vrátit jí péči." myslí především na své blízké Dominik. Janovou velkou vášní je anglický jazyk, kterému by se rád věnoval v budoucnosti na maximum: „Mířím za studiem angličtiny a ideálně za prací ve Státech. Rád bych byl s angličtinou ve styku každý den."

Zdroj: SAMSUNG ČR

Gesto roku je každoročně udělováno v rámci ocenění TOP odpovědná firma těm společnostem, které v Česku nejúspěšněji přispívají ke vzdělávání mladých lidí. Letošních pět nejlepších projektů vybrala odborná porota deníku E15 společně s platformou Byznys pro společnost. O vítězi pak hlasováním rozhodla veřejnost.

Doposud šest mladých lidí z České republiky a tři ze Slovenska absolvovalo víkendové workshopy s odborníky z různých oborů, zaměřovali se především na finanční gramotnost, osobní prezentaci, sociální sítě, IT a technologie či obchod. Účastníci se podívali se na konferenci TEDx v Praze i v Berlíně, podnikli exkurze do předních technologických, advokátních a reklamních společností. Navštívili dokonce výrobní závod Samsungu ve slovenské Galantě, kde měli možnost nahlédnout do všech etap procesu výroby televizorů. Většina z nich během prázdnin stihla i posílit svou znalost angličtiny díky čtrnáctidennímu intenzivnímu jazykovému kurzu v britském Brightonu. To vše mohou zúročit už v blízké budoucnosti při maturitě i při výběru vysoké školy, která bude pro jejich směřování dalším klíčovým krokem.

Cestu Dominika, Jana a dalších účastníků můžete sledovat na stránkách www.samsungtvojesance.cz a https://www.facebook.com/tvojesance/.

Videomedailonek o projektu Samsung Tvoje Šance:

Zdroj: Youtube