Na rakouském Hochfichtu nedaleko lipenské přehrady se i přes nepřízeň počasí podařilo během minulého týdne vyrobit pořádné hromady technického sněhu, aby se tam o vánočních prázdninách mohli lyžaři i snowboardisté bez obav oddávat zimním radovánkám. Pokud si na začátku zimní sezóny chcete pořádně zalyžovat a nechce se vám trmácet daleko do Alp, je pro vás Hochficht ideální volbou.

Nejlepší rakouské lyžování mimo Alpy hned u hranic

Foto: lyžování na Hochfichtu nabízí jedinečné výhledyZdroj: HOCHFICHT BERGBAHNEN GmbH
Lyžování na Hochfichtu nabízí jedinečné výhledy
Autor: HOCHFICHT BERGBAHNEN GmbH

Mnoho pravidelných návštěvníků Hochfichtu s oblibou říká, že si na jeho svazích zalyžují jako v menších alpských střediscích a nemusí při tom cestovat dlouhé hodiny, natož platit za rakouské dálnice a tunely. Hochficht, který je s 21 km sjezdovek největším rakouských skiareálem mimo Alpy, se totiž nachází hned u hranic a jen několik desítek minut autem od Lipna.

Zahájení lyžařské sezóny je naplánováno na 21. prosince

Ano, sice tu nebudete obklopeni skalnatými štíty a ani ohromeni stovkami kilometrů sjezdovek jako ve světoznámých alpských údolích, ale i tak si dobře zalyžujete, ušetříte nemalé peníze za benzín, dálniční poplatky a také se zde domluvíte česky, protože na Hochfichtu pracuje zhruba 30 Čechů. 

Přečtěte si hlavní přednosti skiareálu Hochficht.

Investice do pohodlí pro rodiny s dětmi

V dětském hřišti skřítka Fichtla vaše děti naučí lyžovat s radostí a úsměvem.Zdroj: HOCHFICHT BERGBAHNEN GmbH
V dětském hřišti skřítka Fichtla vaše děti naučí lyžovat s radostí a úsměvem. 
Autor: HOCHFICHT BERGBAHNEN GmbH

Hochficht byl v minulosti oblíben především u zkušenějších lyžařů, kteří si zde mohli užít až 3 400 km dlouhé sjezdovky s převýšením 400 výškových metrů.

V posledních pěti letech se Hochficht přeorientoval na rodiny s dětmi, což potvrdil mohutnými investicemi. Přímo u hlavního parkoviště postavili moderní budovu Skiarenu Hochficht s rodinnou restaurací, dětským koutkem či vyhřátými WC. A hned vedle ní dětské hřiště Fichtl Kids Park s pojízdným pásem a maskoty. Aby se na Hochfichtu nenudili jak malé děti, tak pubertální teenageři, byli zde postaveny zábavné dráhy s obřími vlnami na okrajích rodinných sjezdovek, dále Reischa Junior Park, crossová dráha Funslope s klopenými zatáčkami a tunelem, komiksový slalom či Funpark „Blackhill“ pro snowboarding a freestyle.

Foto: Zábavné dráhy s obřími vlnami jsou opravdovým eldorádem pro děti.Zdroj: HOCHFICHT BERGBAHNEN GmbHFoto: Zábavné dráhy s obřími vlnami jsou opravdovým eldorádem pro děti.Autor: HOCHFICHT BERGBAHNEN GmbH

O pohodlnou přepravu na svah se stará moderní 10místná kabinková lanovka, tři 4sedačkové lanovky, dva vleky a dva pojízdné pásy.

Buďte vždy v obraze díky živým záběrům z webových kamer.

Rodiny během dovolené ušetří i několik tisíc

Díky rodinným slevám ušetříte na Hochfichtu nemalé penízeZdroj: HOCHFICHT BERGBAHNEN GmbH
Díky rodinným slevám ušetříte na Hochfichtu nemalé peníze
Autor: HOCHFICHT BERGBAHNEN GmbH

Hochficht svou orientaci na rodiny podporuje atraktivními výhodami. Děti do 10 let lyžují v doprovodu rodiče jen za 4 € na den (Sněhulákův skipas) a mládež do 19 let i studenti do 26 let lyžují dokonce za dětské ceny (tzv. JUKI tarif)!

Pokud sháníte vhodné ubytování v okolí Hochfichtu, doporučujeme si vybrat z desítek hotelů a penzionu na české straně, protože vám v rámci pobytového balíčku zajistí i velmi zvýhodněný vícedenní skipas, díky kterému rodiny ušetří i několik tisíc korun!

Aktuální nabídku pobytů se zvýhodněným skipasem zobrazíte ZDE.

Skvělé podmínky pro běžkaře

Upravované běžecké stopy v areálu SchönebenZdroj: HOCHFICHT BERGBAHNEN GmbH
Upravované běžecké stopy v areálu Schöneben
Autor: HOCHFICHT BERGBAHNEN GmbH

Ne každý v rodině musí během dovolené pokaždé svištět po svahu na sjezdovkách nebo prkně. Hochficht nadchne i běžkaře. V jeho okolí a jen 2 km od hraničního přechodu Zadní Zvonková je v běžkařském areálu  Schöneben denně upravováno až 87 km stop pro klasický styl i bruslení. Stopy jsou placené, ale za denní poplatek 5 € na osobu máte v ceně pohodlné parkování u stop a vyhřátou převlékárnu i se skříňkou. A ve vedlejší restauraci či půjčovně běžek se rovněž domluvíte česky.

Více informací o nabídce pro běžkaře se dozvíte ZDE.

Nyní si nezbývá přát nic jiného, než aby už lyžařská sezóna na Hochfichtu začala co nejdříve!

Potřebujete si zjistit více informací o Hochfichtu? Najdete je v českém jazyce na www.hochficht.at

Praktické informace a odkazy:

·        Kudy nejrychleji na Hochficht
https://skisport.com/Hochficht/cs/prakticke-informace/prijezd-parkovani

·        Ceník skipasů
https://skisport.com/Hochficht/cs/ceny-skipasu/skipasy-zima

Panoramatická mapa skiareálu
https://skisport.com/Hochficht/cs/prehled-skiarealu/mapa-sjezdovek