Každá žena se za svůj život setkala s nějakou formou násilí či obtěžování nebo zná ve svém okolí někoho, kdo si tím prošel. Právě na oběti napadení myslí česká firma C.H. Protection, která vyvinula speciální ochrannou bundu. Se svým projektem se dostala i do podnikatelského inkubátoru TECHNOLOGICKÉHO CENTRA Hradec Králové.

Sexuální, ale i loupežná napadení jsou ve velkém počtu případů spojena s napadením bodnou nebo řeznou zbraní, většinou nožem. Česká firma C.H. Protection z Hradce Králové proto navrhla a vyrobila čistě pro ženy bundu, která chrání před útoky nožem, a aby byla tato ochrana ještě více efektivní, nabízí k bundě i seminář bojového umění, na kterém se ženy dozví, jak se lépe bránit.

Ochranu proti řezným ranám zajišťuje podšívka bundy z kevlaru, který se používá k výrobě neprůstřelných vest. Bezpečností podšívka je navíc obohacena o vyčesávanou bavlnu v přírodní barvě, která je navíc všita do všech lemů a záhybů bundy a to včetně límce, kterému firma věnovala největší pozornost. Právě na krku se nalézají důležité tepny a žíly a to vědí i samotní útočníci, kteří se na tuto část těla nejvíce zaměřují, když vyhrožují své oběti.

Bunda je vyrobena pro jarní a podzimní období, lze ji však nosit i v zimě. Svým střihem je přizpůsobena tak, aby nepřekážela v žádném pohybu, a lze ji nosit při jakékoli příležitosti, s čímž i výrobce počítá. Proto ji vyrobil z nejkvalitnější bavlny zvané ELS (extra long staple), která připomíná spíše než bavlnu samet, který se i podobně leskne. To vše je zpracováváno a vyráběno v České republice, za což firma získala ocenění Český výrobek roku 2018.

V současné době firma pracuje na mužské verzi této bundy a připravuje i speciální projekt pro děti.

Máte svůj vlastní podnikatelský nápad? Přihlaste ho do podnikatelského inkubátoru TECHNOLOGICKÉHO CENTRA Hradec Králové na www.vyklubejtese.cz. Poskytneme vám supervizi, odborné poradenství, pomoc s marketingem, kontakty na investory nebo výhodnější zázemí pro vaši firmu. Startupům nabízíme programy na míru podle individuálních potřeb.