Kompletní instalaci malých solárních elektráren do 10 kWp instalovaného výkonu na střechy rodinných domů lze nyní objednat u innogy. Všem zájemcům zařídí kompletní výstavbu počínaje dotací přes projekt, přihlášení do sítě, výstavbu a zajištění dotace.

Dotace ve výši 60 tisíc korun z programu Nová zelená úsporám znamená pro výstavbu fotovoltaických panelů velkou výhodu. „Asi každý chce mít jistotu, že dotaci získá. Proto garantujeme její získání, pokud žadatel splní podmínky programu. Jestliže mu státem dotace nebude přiznána, dostane od innogy slevu ve výši dotace,“ říká Jakub Zimčík, manažer pro fotovoltaiku ze společnosti innogy.

O třetinu více elektřiny

Solární panely od innogy dokáží vyrobit téměř o třetinu elektrické energie více. Jak je to možné? Solární elektrárny většinou vyrábějí elektřinu podle výkonu nejslabšího panelu. Takže pokud je zastíněný jediný panel, vyrábí celá elektrárna mnohem méně energie. „Nabízíme i možnost instalace, kde se výkon elektrárny neřídí výkonem nejslabšího panelu. Každý panel pak vyrábí elektřinu podle svých nejlepších aktuálních možností,“ vysvětluje J. Zimčík a jedním dechem dodává: „Zákon říká, že je potřeba garantovat záruku po dobu dvou let. Naše zařízení je ale natolik kvalitní, že garantujeme záruku deset let na střídače a třicet let na výkon panelu.

Nikdo pochopitelně nechce mít kvůli fotovoltaice rozbouranou střechu. Proto se při instalaci sehraný tým techniků z innogy soustřeďuje na co nejšetrnější řešení a snaží se instalaci dokončit ještě ten den, kdy ji zahájil, nejpozději pak do tří dnů. „Po instalaci zajistíme i revizi a samotné připojení střešní elektrárny s distributorem. Pokud bude zákazník odebírat elektřinu od innogy, nabízíme mu také převzetí odpovědnosti za odchylku při dodávce elektřiny z panelů do sítě,“ připomíná Jiří Zárybnický, vedoucí týmu innogy pro realizaci.

Chytrá baterie

Pro akumulaci elektrické energie, která je jednou z nezbytných podmínek pro přiznání dotace NZÚ, lze využít také baterie. Běžné bateriové systémy pouští uloženou energii v případě potřeby rovnoměrně do všech fází v domácnosti. Problém ale je, že i do těch, kde energie není potřeba. S chytrou baterií od innogy je to jinak. Ta hlídá spotřebu v jednotlivých fázích a energii posílá jen tam, kde je zapotřebí. Díky tomu vzroste využití akumulované energie v průměru o třetinu.

Veškeré informace o fotovoltaice pro rodinné domy od innogy na klíč jsou dostupné na internetové stránce elektrinazeslunce.cz.