Přesně tímto způsobem funguje aplikace 16 real friends, kterou v dnešní době využívá čím dál více Čechů. „Říkáme, že je to skutečně sociální síť. To znamená, že funguje online jen proto, aby vás dostala do offline světa s vašimi přáteli.", vysvětlují její zakladatelé Lukáš Žďárský a Jan Kříž. „Jen si vzpomeňte na ty nejlepší chvíle vašeho života. Kolik z nich se stalo, když jste byli online? Opravdoví přátelé si zaslouží mnohem víc než jen chat, komentáře a lajky." Můžeme tak mluvit o novém trendu, který staví na myšlence, že online je pouze nástroj pro offline žití. „Před pár lety bychom tuto aplikaci nepotřebovali vytvářet. Prostě jsme se s přáteli dohodli kdy a kde se sejdeme a vše platilo. Dnes je to ale jinak. Lidé mají tolik lákadel, které je drží s očima přilepenýma na obrazovce nebo monitoru, že je potřeba vymýšlet nástroje, které vytvoří balanc mezi digitálním světem a skutečným životem.", doplňují nadšení tvůrci.

Jak aplikace 16 real friends funguje? Velmi jednoduše. Můžete si přidat maximálně 16 přátel, na kterých vám opravdu záleží, zvolíte čas a místo pro setkání a pak už jen stačí počkat, kdo se z vašich přátel objeví. Pokud jste s přáteli ve stejném městě a máte volno, můžete ho přece strávit společně. Kolik se vás nakonec sejde a jak si společný čas užijete, už je jen na vás.

Pokud se vám tento nápad líbí, můžete ho podpořit v rámci Kickstarter kampaně, která v těchto dnech probíhá. Zároveň si můžete rovnou stáhnout aplikaci na iOS a Android nebo si přečíst více informací na www.16realfriends.com. Největší radost z toho budou mít vaši přátelé. Právě oni vás chtějí vídat tváří v tvář.

Více na: www.16realfriends.com/kickstarter