Karlovy Vary – Areál TC Gejzírpark se nachází v krásné přírodě v Karlových Varech.

Historie klubu sahá až do roku 1905. Od 80 let se zde konala i mistrovství ČR žen v tenise, od r. 1990 pak mezinárodní turnaje žen až po turnaj WTA v roce 1996 (největší do té doby v Československu). A místo si pochvaloval i bývalý prezident Václav Klaus. "Klub procházel finanční krizí, stát a město poskytovalo prostředky pouze na provoz areálu,  díky tomu se snižoval počet kvalitních turnajů. Klub tehdy měl sotva na provoz. Na opravy nezbývalo, takže areál chátral,“ vzpomíná na období před znovuvzkříšením místa Roman Dytrych, současný správce areálu TC Gejzírpark

Změna nastala v roce 2014, když přišla investiční skupina se zájmem o revitalizaci areálu.

„Nové vedení se při koupi areálu zavázalo městu proinvestovat do 6 let 30 mil., v roce 2015 zahájilo postupnou rekonstrukci celého areálu, rozdělenou na 3. etapy: I. rekonstrukce antukových dvorců II. výstavba nové tenisové haly III. výstavba hotelu. V současné době je investice již trojnásobně překročena. Zrekonstruovali jsme už všech osm venkovních kurtů, vznikla moderní multifunkční hala pro badminton. Navíc jsme postavili novou tenisovou čtyřhalu, která se setkala u tenistů s velkým úspěchem. Jde o moderní ocelovou halu s tenisovým povrchem GreenSet, který se používá na špičkových turnajích, například Australian Open.

Je jednou z nejmodernějších a největších tenisových hal v České republice. Díky tomu u nás stále častěji pořádáme i turnaje na světové úrovni a věříme, že to tak i do budoucna zůstane. Celkově jsme tu požadovanou investici už trojnásobně překročili,“ upozorňuje Dytrych s tím, že nyní plánují v místě zbudovat i moderní wellness, fitness a restauraci, čímž se areál stane místem vhodným pro celou rodinu. 

Řada obyvatel Karlových Varů se přitom v době prodeje areálu městem do rukou investiční skupiny obávala, že o oblíbený areál přijdou. To se ale nestalo. „Chceme, aby byl Gejzírpark součástí života města. V současné době organizujeme tréninkové jednotky zaměřené na všeobecné pohybové dovednosti a motorická cvičení pro devět mateřinek z Karlových Varů a okolí. Tyto kurzy navštěvuje 130 dětí, pro které zajišťujeme na naše náklady autobusovou dopravu ze školky k nám a zpět,“ říká správce s tím, že se snaží vzbudit v dětech zájem o sport. Mimo to v areálu po celé léto pořádají také příměstský tenisový kemp pro děti od 5 do 11 let.  Klub chystá i řadu dalších akcí určených i pro dospělé, aby si opravdu každý mohl zahrát tenis. 

Klub se snaží vychovávat malé nadějné tenisty. Aktuálně jich tu trénují desítky a stále dělají nové nábory, protože kapacitu ještě mají. Klub hraje dlouhodobě II. ligu, tenisový dorost má dokonce v současné době velkou šanci dostat se po 12 letech na mistrovství republiky. Od dubna navíc angažoval i nového šéftrenéra z Prahy. „Přilákala mě výzva pracovat v jednom z nejkrásnějších areálů, který v Čechách máme. Už na začátku spolupráce s vedením klubu mě zaujal jejich zápal a snaha vrátit tento klub mezi tenisovou elitu,“ dodává šéftrenér klubu Tomáš Steinbrecher.

https://tcgkv.cz/