Hledání té správné fotky ve fotobance dokáže zabrat hodně času. I proto vznikl projekt Pixcoll, který zákazníkům nabídne obsah největších fotobank na jediném místě. Autoři fotografií zase mohou využít Pixcoll k přímému propojení se svým portfoliem v jednotlivých fotobankách. Pixcoll letos úspěšně vstoupil do podnikatelského inkubátoru TECHNOLOGICKÉHO CENTRA Hradec Králové a plánuje postupné rozšiřování služeb.

Pixcoll je v mnoha ohledech unikátní projekt. Propojením obsahu nejznámějších a nejužívanějších fotobank vznikne jedinečné místo, které nabídne databázi fotografií, ilustrací, videí i vektorové grafiky spolu s odkazy na jednotlivé fotobanky, kde lze obsah koupit. Už tedy nebudete muset brouzdat různými webovými stránkami a proklikávat množství záložek. Na Pixcoll naleznete vše přehledně na jednom místě. Jak Pixcoll přesně funguje, se dozvíte třeba tady.

Fotografové, kteří svá díla prodávají fotobankám, ocení možnost vidět celé své portfolio na jednom místě. Získají tak přehled o tom, kde všude a v jakých fotobankách je jejich fotka k dispozici. Registrace do služby a správa portfolia včetně nahrávání fotografií je přitom zcela zdarma. „Už nyní můžeme nabídnout možnost propojení s největšími světovými fotobankami, jakými jsou třeba Shuttterstock, Adobe Stock nebo Dreamstime a další,“ dodává zakladatel Pixcollu Jiří Novotný. „Lidé u nás postupně najdou přístup k více než 400 milionům odkazů, a toto číslo bude nadále růst. Věříme, že Pixcoll osloví jak fotografy, tak i grafiky, designéry a marketéry a že díky široké nabídce poroste spolu s množstvím zákazníků i šance autorů na výdělek.“

Zdroj: TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové o.p.s.

Více o službě Pixcoll je možné nalézt na blogu, kde jsou k přečtení i aktuální novinky z rozvoje projektu, ze světa fotobank a práce s fotografiemi.

Máte svůj vlastní podnikatelský nápad? Přihlaste ho do podnikatelského inkubátoru TECHNOLOGICKÉHO CENTRA Hradec Králové na www.vyklubejtese.cz. Poskytneme vám supervizi, odborné poradenství, pomoc s marketingem, kontakty na investory nebo výhodnější zázemí pro vaši firmu. Startupům nabízíme programy na míru podle individuálních potřeb.