Není to obyčejný stropní podhled

BARRISOL je francouzský výrobek, který je na trhu již 50 let, v ČR od roku 1992. Je to vysoce tvarovatelná polyvinylová fólie naprosto unikátních vlastností, která nabízí velkou variabilitu použití. Lze z ní vytvořit dokonale rovný a hladký podhled, současně je ale možné vytvořit podhled takových tvarů, jakých žádný jiný materiál není schopen dosáhnout. Barrisol se výborně osvědčuje v nejrůznějších interiérech (v soukromých bytech, hotelích, bankách, restauracích, ale například i v bazénech, protože dokáže neuvěřitelné efekty, ale umí vytvořit i klidné, intimní prostředí).

Tato fólie je velice pružná, nehořlavá, hygienická, antistatická, odolná proti vlhku, parotěsná, má tvarovou paměť a zároveň je navíc vysoce estetická. Její tloušťka je pouze 0,2 mm a hmotnost 180 g/m2, díky čemuž prakticky nijak nezatěžuje stávající konstrukci. Navíc nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu.

Můžete si ji vybrat v několika barevných provedeních a typech - od matných, lesklých a semišových, po metalízy a translucentní podhledy (které lze prosvítit), perforovaná, stejně tak v různých barvách. Je nabízena až v 90 odstínech.

Translucentní folie

Pokud máte místnost bez oken, je možné použít fólii Barrisol k vytvoření iluze denního či měsíčního světla. Folie propusti 60 % světla, které je příjemné a neoslňuje. K tomuto účelu je vhodná translucentní fólie Blanc Venus, protože barvu propouštěného světla ovlivňuje jen minimálně. Podle počtu LED diod a způsobu jejich rozmístění, získáte dvě odlišné možnosti prosvětlení: plošné a po obvodu. Můžete ale také zcela záměrně vytvořit nerovnoměrný jas fólie a nechat tak vyniknout jednotlivá světelná tělesa.

V obou případech však Barrisol vyzařuje rozptýlené (difuzní) světlo, které svým charakterem odpovídá světlu dennímu. Barva vyzařovaného světla je dána použitými zářivkovými trubicemi, od teplé po studenou.

BARRISOL ve velkých prostorách

Dále je také možné vytvoření prosvětlených ploch s "aktivním světlem". Svítidla jsou ve skupinách osazena barevnými světelnými zdroji s červenou, zelenou a modrou barvou. V prostoru za Barrisolem pak vzájemnou kombinací jejich rozsvěcení na různou intenzitu dochází k míchání barev. Jas Barrisolu je přitom stále konstantní, ale s proměnnou barvou vyzařovaného světla. Pro docílení tohoto efektu je třeba řídící systém, který podle své chytrosti umožní buď vyvolávat konkrétní barvu, nebo předem nastavenou smyčku se změnou barvy. Změna barvy může být buď celoplošná, nebo může po povrchu fólie Barrisol probíhat světelná vlna.

Při takovémto osvětlení nedochází k odleskům nežádoucím při prezentaci některých vašich výrobků, například aut. Necháte-li folii potisknout plnobarevným potiskem, dobře poslouží jako reklamní panel či jako upoutávka na firemní logo. Rovnoměrně podsvícenými stěnami z folie Barrisol můžete také uvedený prostor opticky rozčlenit. Důležitá místa tohoto prostoru můžeme zvýraznit vloženými motivy. Prostor můžete také dotvořit různě tvarovanými světelnými objekty z pružné, ale lehké a bezpečné folie Barrisol, která umožňuje vytvářet i fantastické futuristické vize. Interiér s průsvitnou folií Barrisol má zvláštní kouzlo. V žádném případě to ale neznamená, že je již jednou provždy daný a neměnný! Vyberete-li si k podsvícení kromě bílých i barevné zářivky, můžete měnit atmosféru v interiéru podle momentální nálady a účelu.

Velice zajímavá je také možnost přední i zadní projekce na plátno. Projekční plátno z průsvitné folie Barrisol můžete pořídit v šířce až 2,5 metrů a libovolné délce. V případě, že budete potřebovat větší šíři plátna, je nutno počítat s tím, že se na folii objeví technologický svar.

Firma CS Lyon Praha s.r.o.

Díky svému více než 25 letému působení na českém trhu již nainstalovali více jak 100 000 m2 podhledů a disponují tak mnoha zkušenostmi, díky kterým mohou pomoci realizovat Vaše návrhy a nalézt vždy optimální řešení realizace.

Cílem firmy je i nadále poskytovat kvalitní služby a servis, spolupracovat s architekty a designéry na technicky zajímavě řešených zakázkách a současně pomáhat klientům s realizacemi v soukromých bytech či rodinných domech. Samozřejmostí je poskytnutí bezplatné konzultace přímo na stavbě nebo v showroomu firmy, včetně prezentace všech technických vlastností.

Díky neustálým inovacím a moderním přístupům firma podporuje projekty studentů a začínajících umělců a hodlá tak činit i v budoucnosti.

Vytvořte si svůj úžasný strop. Veškeré informace naleznete na http://www.barrisol.cz/