Letecké modely, logistická aplikace, designová móda i osušky z recyklovaného plastu. Na první pohled odlišné projekty mají jedno společné – všechny byly v listopadu přijaty do podnikatelského inkubátoru TECHNOLOGICKÉHO CENTRA Hradec Králové. Nadějným podnikatelským záměrům se v Hradci Králové daří, a to i díky odvážným lidem, kteří se nebojí pustit do vlastního podnikání.

TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové podporuje podnikatele už deset let. Několikrát za rok pak vybírá nové nadějné nápady a projekty, které bude opečovávat v podnikatelském inkubátoru. A takováto péče se startupům vyplatí – mohou získat významnou finanční injekci, která se hodí třeba na právní nebo marketingové poradenství. Využít mohou i zvýhodněný pronájem prostor a řadu dalších služeb včetně široké sítě mentorů.

V letošním roce se inkubátor rozrostl o řadu originálních projektů. Najdeme mezi nimi třeba inteligentní cyklostojan, který spolehlivě ochrání jízdní kola, mikrofotobanku, logistickou aplikaci, nástroj na šifrování e-mailů nebo módní značku designového oblečení. Už na první pohled je tak zřejmé, že zajímavý nápad se může zrodit takřka v jakémkoliv oboru. A může to být třeba zrovna ten váš.

„Máme velkou radost, že můžeme podpořit další nové originální projekty z Královéhradeckého kraje,“ dodává Ondřej Zezulák, ředitel TECHNOLOGICKÉHO CENTRA Hradec Králové. „Letos jsme v inkubátoru přivítali několik nových nadějných startupů a věřím, že i v příštím roce opět poroste chuť lidí podnikat a rozvíjet vlastní nápady.“

Pokud si i vy pohráváte s myšlenkou rozjet své vlastní podnikání, stačí málo. Na stránce Vyklubejtese.cz vyplňte jednoduchý dotazník, na jehož základě vás kontaktuje startupový manager z TC HK. Pak už bude na vás, abyste spolu s naší podporou dali život novému projektu!