Bezpečnostní dveře jsou základ

Prvním krokem zabezpečení jsou certifikované bezpečnostní dveře. Vybírejte dveře certifikované nejlépe českou státní zkušebnou minimálně ve třetí bezpečnostní třídě se stejně kvalitním příslušenstvím (bezpečnostní kování a vložka). Zákonnou povinností u vchodových dveří v bytových domech je také protipožární odolnost, která musí být minimálně 30 minut.  

Prevence nic nestojí

Před odjezdem se vždy ujistěte, že jste dobře zavřeli všechna okna a dveře, nezatahujte závěsy, ani nestahujte rolety či žaluzie, potenciálnímu zloději byste tak jasně dali najevo, že nejste doma. V delší nepřítomnosti požádejte sousedy o kontrolu, poproste je, aby vám zalili kytky a u té příležitosti vyvětrali, na chvíli rozsvítili, ideálně ve večerních hodinách. Poproste je, aby pravidelně vybírali vaši poštovní schránku. Svou plánovanou cestou se nechlubte, především ne na sociálních sítích. 


Útok zlodějů – běžné panelákové dveře do bytu

Ochranné fólie na sklo zloděje překvapí a zpomalí

Účinným řešením zabezpečení oken, obzvlášť bydlíte-li v přízemí, představují ochranné a bezpečnostní fólie, které se dají pořídit za několik set korun. Velice důležitý je psychologický moment překvapení zloděje z toho, že narazil na neočekávanou překážku. Tato okolnost ho buď zcela odradí, nebo přinejmenším zdrží. Instalací fólie se zpevní celá prosklená plocha, která lépe odolá pokusům o rozbití i tlakovým vlnám. Bezpečnostní fólie navíc nijak nenaruší vzhled domu či bytu, na okně ji nepoznáte, její světelná prostupnost bude přesahovat 90 %.


Bezpečnostní ochranná fólie na sklo NEXT

Mříže nemusejí okna nutně hyzdit, spíše naopak

Chcete-li ovšem jistotu v zabezpečení oken, zvolte mříže, které patří mezi tradiční, ale naprosto spolehlivý způsob ochrany oken. V dnešní době mohou působit elegantně a zdobně, aniž by přitom ztratili svoji bezpečnostní funkci.


Digitální kukátko s wi-fi videotelefonem

Chytrý pomocník na stráži  

Mějte svůj domov pod permanentní kontrolou. Pořiďte si digitální kukátko s wi-fi videotelefonem. Kukátko monitoruje prostor za vašimi dveřmi 24 hodin. Detekuje každý pohyb, nahraje videozáznam či pořídí fotku. Díky online aplikaci máte vždy přehled o tom, kdo se chystá u vás zazvonit. Můžete komunikovat s pošťákem či nečekanou návštěvou v přímém přenosu, ať už jste kdekoliv. Můžete odpálkovat zloděje dříve, než se pokusí přes vaše dveře dostat.