Ke stavbě zámku Karlova Koruna  přizval hrabě František Ferdinand Kinský vynikající umělce své doby, českého architekta italského původu Jana Blažeje Santiniho- Aichela a pražského stavitele Františka Maxmiliána Kaňku. Stavba se uskutečnila v letech 1721 -1723. Na počest návštěvy císaře Karla VI. byl zámek pojmenován Karlova Koruna. Zámek nese typické prvky Santiniho osobitosti a geniality

Letos uplynulo právě 25 let, kdy byl zámek Karlova Koruna navrácen rodině Kinský dal Borgo. Přijeďte se podívat a oslavit 25 leté výročí s námi!

Zdroj: Kinský dal Borgo, a.s.

A na jaké akce se můžete tyto prázdniny Karlova Koruna těšit?

Kromě standardních prohlídek pořádá i tento rok o prázdninách zámek Karlova Koruna mnoho akcí pro dospělé a děti. Letos se můžete těšit například na prohlídky zámku s komtesou Norou, Hradozámeckou noc – noční prohlídku zámku Karlova Koruna, či nově na Pohádkovou cestu zámeckým parkem. Skřítkové a víly provedou vaše děti parkem a zábavným způsobem pomohou získat zajímavé informace o přírodě.

Pro dospělé je připraven Food Festival s názvem Zámecké hodování, který potěší nejeden mlsný jazyk.

Zdroj: Kinský dal Borgo, a.s.

I zámecká expozice nabízí tento rok spoustu novinek. Rodina Kinských přebudovala interiéry některých pokojů a doplnila je o vlastní historické předměty z archivu. Nově vidět tak můžete ložnici hraběte, jeho koupelnu či učebnu.

A nakonec si po návštěvě zámku můžete vychutnat kávu či oběd v letní zámecké restauraci na terase, která má také nový a velmi luxusní kabát.

Zdroj: Kinský dal Borgo, a.s.

Krásné prázdniny přeje zámek Karlova Koruna!