Základní nápad vyšel od milujícího manžela, který chtěl pro svoji paní trpící astmatem vymyslet přístroj, který při úklidu nepráší a pomůže ji lépe dýchat.

Postupným vývojem tak vznikl až dnešní typ Hyla EST, který dokonce i nejvybíravější spotřebitelská organizace PlusXaward označila jako Best product v kategorii domácích spotřebičů na rok 2017.

Princip čištění je jednoduchý. Vzduch s prachem musí projít až na dno nádoby s vodou, kde se zachytí největší nečistoty a ty nejdrobnější – velikostí až na úrovni virů – dočistí velmi rychle rotující separátor. To, co nejvíc oceňují uživatelé Hyly je naprostá jednoduchost, účinnost a perfektní provedení přístroje.

Zdroj: HYLA Group s.r.o.

Separátor je samočistící – nesundává se ani se nečistí. Podle toho poznáte, že máte opravdu Hylu. Protože je tvar separátoru patentovaný, používají ostatní výrobci méně účinnou technologii.  Kvůli tomu se musí jejich separátory sundávat a čistit, nečistoty samozřejmě postupují i dovnitř do vysavače a zpět do místnosti. U Hyly k tomu nedochází, protože otáčky separátoru jsou stále dostatečně vysoké k účinné separaci – oddělení nečistot  a jejich zaprání do vody.

Zdroj: HYLA Group s.r.o.

I všechny ostatní detaily vám výrazně ulehčují práci. Podvozek je olemovaný speciální měkkou hmotou, aby ani náhodou neudělal čáru na nábytku nebo na zdi.Ze stejného materiálu jsou i obruby koleček. Nádoba je na 10 litrů vody, i když pracovní náplň jsou 4 litry. Voda je v Hyle místo sáčku – čí víc vody, tím více nečistot z bytu odstraníte na jednu náplň.

Spotřeba elektřiny je minimální – maximální příkon je pouze 730 Watů a přesto je na hubici stejný výkon jako má vysavač s příkonem 2000 Watů. V režimu praní vzduchu spotřebuje na vyprání vzduchu v místnosti pouze 200 Watů. Přitom nic nemusíte nastavovat – stačí stisknout jedno tlačítko a Hyla odstraní prach za vás.

Ověřená životnost přístrojů Hyla je v České republice více než 20 let. To znamená, že 20 let neutratíte ani korunu za sáčky, filtry a při dodržení návodu k obsluze ani za údržbu. Záruka na celou Hylu je 5 let  - podle toho poznáte kvalitu. V tom jde Hyla proti proudu – všichni známe elektrospotřebiče s dvouletou záruční dobou, které se rozbijí hned po jejím uplynutí. Pokud po vás chce někdo řádově desítky tisíc za vysavač jen se dvouletou zárukou a argumentuje německou kvalitou  - ne kvalitou vysavače - je dobré ho zdvořile odmítnout.

Zdroj: HYLA Group s.r.o.

Podívejte se na webové stránky www.hyla.cz a poznáte pravou kvalitu. Na jiných stránkách se nová Hyla s 5-letou zárukou pořídit nedá. Už jsme se setkali s případy, kdy obchodník prezentoval přístroj Hyla a dodával úplně jinou značku. Pokud  byste se setkali s podobným případem, zavolejte na bezplatnou linku 800 100 053 a poskytneme vám maximální pomoc.

    Zdroj: HYLA Group s.r.o.