Není třeba řidičského průkazu, žádných zvláštních schopností či fyzické kondice. Nejsou nutné vysoké investice ani specifické prostředí. Koloběžky si zamiluje prostě každý, ať má uživatel 135 kg, nebo je mu 75 let, má problémy se zády, potřebuje se dostat z jednoho konce města na druhý, nebo si chce zajet za babičkou do sousední vesnice na povidlové knedlíky, rád by shodil nějaké to kilo, nebo touží po výletě na Trosky a plánuje si jen tak lehce zasportovat. Víme to, protože se jimi zabýváme od roku 2011. Sami na nich jezdíme, jezdí na nich naše děti, pořádáme spoustu akcí a setkáváme se s mnoha zajímavými lidmi, které koloběžka uchvátila stejně jako nás.

Fitkoloběh, jízda pro začátečníky, nebo jízda s fyzioterapeutem

Koncem dubna chystáme jízdu pro začátečníky. Akce je určena pro ty, kdo si koloběžku již koupili, ale nejsou si jisti základními pravidly, které je dobré při jízdě na koloběžce dodržovat. Mohou se jí samozřejmě zúčastnit i ti, kteří dosud koloběžku nemají (my jim ji půjčíme) a chtěli by se dozvědět, co jízda na koloběžce obnáší a zda by je to bavilo. Sraz na tuto jízdu bude u naší půjčovny koloběžek v Liberci, kterou nově otevíráme v areálu Sport parku u liberecké arény v Jeronýmově ulici. Půjčovna u arény bude pro letošní sezónu výchozím místem pro mnoho našich aktivit. Budou zde začínat také lekce Fitkoloběhu s lektorkou. Jedná se o řadu promyšlených cviků, ať už s využitím koloběžky jako cvičební pomůcky, nebo při jízdě na ní. Cvičení ocení především ženy, které za pěkného počasí nechtějí trávit čas zavřené za zdmi fitness centra. 

Rádi bychom také navázali na naše úspěšné jízdy s fyzioterapeutem. Během nich je zájemcům do detailu popsána ideální jízda a postoj na koloběžce, jež je skvělým prostředkem pro posílení a protažení většiny svalových partií vašeho těla. Koloběžka je i rehabilitačním nástrojem. Například na některé problémy se zády již dnes mnozí doktoři koloběžku doporučují jako rehabilitační pomůcku. Během těchto jízd se zkušený fyzioterapeut po předchozí obecné přednášce a praktické ukázce věnuje každému individuálně, pokouší se upozornit na špatné návyky, případně přijít na kloub bolestem, které někoho během jízdy trápí. V průběhu této jízdy se i nastavují řídítka do správné polohy podle dispozic každého jezdce.

Hodkovické koloběžení pro děti i dospělé

V sobotu 18. května proběhne už sedmý ročník Hodkovického koloběžení. Čeká vás den plný závodů i projížděk s koloběžkou jak pro děti, tak i dospělé. Během akce je možné si u nás koloběžku zdarma zapůjčit. Tato událost se bude konat v Hodkovicích nad Mohelkou, kde je naše zázemí a obchod s koloběžkami. Plánujeme také pravidelné volné vyjížďky, které by často měly opět začínat u naší půjčovny v Liberci. Kromě toho chystáme řadu aktivit, u kterých si s námi můžete i zasoutěžit. Jednou z dalších akcí (lehce extrémní a ne pro každého) je Přejezd republiky. Tento závod však může být pro mnohé účastníky velkou výzvou a rok od roku se stává populárnějším. Ti, kteří jej absolvují, mají při protnutí cílové pásky v nohách od 320 do 400 kilometrů. 

 

V Hodkovicích nad Mohelkou máme obchod s koloběžkami Kostka, Mibo, Kickbike a Yedoo. I zde je pro vás k dispozici půjčovna a také testovací centrum, kde si každý zájemce může vyzkoušet přes 30! různých modelů koloběžek.

Na koloběžce se dá jet třeba jen pro rohlíky, anebo na konec světa. Vždy to však bude radost nejen pro jezdce, ale i pro kolemjdoucí. Koloběžka totiž sbližuje a vyvolává přátelský úsměv. Máme to vyzkoušené, přijďte si to s námi vyzkoušet i Vy.

 www.kolobezkyhodkovice.cz