Zastávám názor, že senátor by měl být z daného regionu. Měla by to být regionální osobnost, která má k oblasti vztah a která umí pomáhat ve všech směrech. Umí přenášet regionální témata do celostátní politiky, tedy do Senátu a přes něj do Poslanecké sněmovny.  Proto také kandiduji do Senátu, protože mi není lhostejná železniční doprava, která je omezována na Lovosicku a bojím se, že brzy zanikne nemocnice v Roudnici, neboť nadnárodní společnosti, která má o obě nemocnice zájem (v Roudnici i Litoměřicích), nepůjde o nic onoho než o zisk. A ten se nejlépe získává z LDN, nikoliv z ambulantní a chirurgické péče. Historie  nemocnice v Lounech je toho důkazem. Buďme rádi, že ta ve Slaném funguje.

 

Pokud volební obvod kopíruje bývalý okres, má to senátor jednoduché. Může pomáhat a vznášet dotazy na kraj, v Senátu atd. Pokud jde senátní obvod napříč bývalými okresy a ještě navíc kraji, je to potíž a nefér. Ten z Litoměřic, pokud bude chtít vykonávat svůj mandát zodpovědně, bude muset kvůli Litoměřicím jezdit do Ústí nad Labem a kvůli Slanému do Prahy. Reálně to asi nikdo dělat nebude. Naproti tomu my jsme se rozhodli podat kandidátku kvůli petici za obnovení tratě Lovosice – Teplice, která je již pět let neprovozní díky sesuvu půdy. Oslovit jsme chtěli především občany Velemínska. Bohužel, tyto obce zase pro změnu (ač v okrese Litoměřice) byly přiděleny pod jiný senátní obvod!A to je prostě nefér!

 

Všichni politici si stěžují na malou volební účast u senátních voleb. Ale pak sami znevažují roli voličů a pod rouškou umělé spravedlnosti vytvářejí sice rovnoměrné obvody se sto tisíci obyvateli, ale s žádným vztahem k regionu. Je to anomálie. Přitom kdyby bylo 81 senátorů, kde by volební obvody kopírovaly bývalé okresy, byl by zcela jistě zájem vyšší. To se ale asi nehodí.

I v rámci Slaného by to bylo férovější. Tamní obyvatele by měli svého senátora v Kladně a ten by to neměl tak daleko. Mohl by bojovat za obchvat Slaného, rychlejší napojení směrem na Kralupy nad Vltavou a do Prahy atd. Jen chtít.

 

            Nechci obyvatelům Slaného a přidružených obcí lhát. Chci narovnat Senát a zahájit diskuzi na toto téma. Přiblížit víc senátora danému regionu, neboť tady nejde jen o Slaný ale v rámci republiky je takových neférových obvodů víc. Okres Semily například senátora nemá vůbec. Podpořte proto prosím mou snahu o narovnání něčeho, co skutečně není fér.

 

            Děkuji  za váš hlas                                                  Jan Vondrouš

 

https://www.ne-volim.cz/petice-slansko/