Zakladateli Nadačního fondu Severočeská voda jsou Severočeská vodárenská společnost (SVS) a.s. a společnost Severočeské vodovody a kanalizace, a. s., které zásobují pitnou vodou více než 1,1 milionu obyvatel Libereckého a Ústeckého kraje.

Představen byl akcionářům SVS na jednání valné hromady v Krušnohorském divadle v Teplicích.

„Ochranu životního prostředí a rozvoj severočeského regionu považujeme za klíčový faktor pro spokojený život místních obyvatel. Zároveň věříme, že ti, kdo se snaží zlepšovat místa, kde společně žijeme, si zaslouží naši podporu. Rozhodli jsme se proto založit nadační fond, který bude podporovat ty, kteří vkládají energii do zlepšování prostředí kolem nás,“ přiblížil myšlenku fondu generální ředitel SVS Bronislav Špičák.

Nadační fond Severočeská voda vnímají obě společnosti jako způsob, jak se odvděčit a pomoci těm, kteří v regionu využívají jejich služby. „A podle toho, jak budou naše služby využívány, budeme moci podpořit užitečné a významné projekty. Ke každému spotřebovanému kubíku vody totiž přidáme jeden litr vody navíc, který obrazně „přilijeme“ právě do Nadačního fondu Severočeská voda,“ doplnil předseda představenstva SVS Tomáš Indra.

 

Nadační fond Severočeská voda se skládá ze čtyř základních pilířů:

 

Krása vody - Podporuje ty, kteří svým uměním vnášejí mezi lidi krásu a umožňují jim zpomalit v tak uspěchaném světě. S pomocí kultury totiž lidé dokážou zapomenout na své každodenní problémy a získávají nové zážitky.

 

Rychlá voda - Fyzická aktivita je důležitá nejen pro zdraví, ale hraje klíčovou roli i ve společenských vazbách. Mnoho z nás si na sportovních kroužcích v dětství našlo kamarády, se kterými jsme se postupem času stali opravdovými přáteli. Kroužky však dají dětem mnohem více. Naučí se uplatňovat fair play nejen na hřišti, ale i v životě.

 

Svěží voda - Péče o přírodu a životní prostředí může mít spoustu podob. Od vysazování stromů, přes úklid odpadků v lese nebo výsev tradičních květnatých luk až po podporu třídění a recyklace odpadu. Pouze vše dohromady zajistí hezké prostředí, ve kterém chceme společně žít.

 

Živá voda - Ne všichni mají takové štěstí, že v životě nemusí řešit žádné problémy. Někteří z nás se s nimi už narodí, jiní je začnou řešit až později.  Může se jednat o lidi s handicapem, těžce nemocné či třeba sociálně znevýhodněné. A i přestože každého z nich trápí něco jiného, jedno mají společné. Potřebují pomoc druhých, bez kterých se často neobejdou.

http://nfsv.cz/