Přes léto zde přibyla devět set metrů dlouhá čtyřsedačková lanovka s tzv. bublinou. Na vrchol je schopná vyvést až 2200 návštěvníků za hodinu. Výrazně se tak rozšíří na Špičáku II nabídka SKI bižu i pro rodiny s dětmi, které jsou šikovnými lyžaři. Lanovka obhospodařuje totiž nejen primárně černou sportovní sjezdovku ale také rozšířený svah Kostelní, který je pouze v horních partiích s náročností červená a dále pak vede široká prostorná modrá. Lanovou dráhu Špičák II vystavěli v místě demontovaného starého kotvového vleku.


V uplynulé sezoně se na Špičáku lyžovalo do apríla. Letošní sezonu zde mohou spustit především díky umělému zasněžování. To zahájili již na konci listopadu. V letošním „vozovém“ parku sněžných děl přibyly noví pomocníci – Supersnow 700 SE, což jsou plně automatická a tichá děla. V sobotu 15. 12. plánuje SKI bižu zahájení provozu na lanovce TŠ I a Závodní sjezdovce. Od 21. 12. by se měla přidat i nová lanovka na TŠ II s Kostelní sjezdovkou.


Společnost SKI bižu investovala do nové lanovky 40 milionů korun. To vedlo k úpravě cen v tomto středisku o padesátikorunu. V plné sezoně zde dospělí zaplatí za jednodenní skipas 640 korun, ale středisko nabízí řadu zajímavých slev pro rodiny, studenty, skupiny i seniory.


Rodinný skiareál na Severáku nabízí útulné zázemí


S širokou nabídkou pro rodinnou rekreaci si nemusíte lámat hlavu. Vše máte v dosahu na Severáku v Hraběticích. K dispozici je vytápěná dětská herna v budově nad pokladnami, kde si mohou menší děti odpočinout, pohrát si a ohřát se. Další nabídkou je i hlídání dětí. Pro začínající malé lyžaře jsou k dispozici uzavřená hřiště Dětský svět na Severáku a Špičáku II, která jsou vybavená pojízdnými koberci a atrakcemi k výuce. Samozřejmostí ve všech třech střediscích SKI bižu je lyžařská škola. Je však dobré si instruktora a vyučovací hodinu, při níž má účastník jízdu na vleku zdarma, rezervovat a to pouze telefonicky na následujících telefonních číslech: Severák 605 907 935, Bedřichov 604 581 037, Tanvaldský Špičák 732 751 119.


Permanentky si i na Severáku a v Bedřichově můžete pořídit jen krátkodobé nebo bodové, které navíc platí i dvě sezony do všech třech areálů Skijizerky. Celodenní skipas vyjde dospělého v hlavní sezoně stejně jako loni na čtyři sta korun.


Pro aktuality sledujte webové stránky http://www.skijizerky.cz nebo Skiaréna Jizerky hledejte na facebooku.