Proč je pohyb pro naše zdraví tak důležitý?

Pohybové aktivity mohou být v dnešní době sedavých prací mírně opomíjeny, a to u dospělých i u dětí. Doba je hektická, na sport není čas a děti hrají raději fotbal na xboxu než na hřišti. Lidský organismus je ale na pohyb navyklý a našemu zdraví velmi prospívá. Fyzické posilování těla zlepšuje naši kondici, náladu i imunitu. Funguje také jako prevence proti různým onemocněním jako je cukrovka, vysoký tlak, řídnutí kostí nebo obezita.

Zdroj: OZP
OZP přispívá na dentální hygienu až 8000 Kč ročně pro celou rodinu; zdroj: OZP

Jaký sport si zvolit?

Sportovních aktivit, kterým se můžete věnovat je nepřeberné množství a každá má něco do sebe. Důležité je, najít si, co vás bude bavit a budete mít chuť v cvičení pokračovat. Všestranně užitečným sportem je např. plavání. Příjemně se při něm protáhnete, posílíte celé tělo a, co je důležité, nezatěžujete při něm kloubní aparát. Pomocí pravidelného plavání si zlepšíte kondici, budete lépe spalovat tuk a vypěstujete si zdravější a výkonnější srdce.

Dobrou kondici z plavání můžete pak zúročit třeba ve fitness studiu na posilovacích strojích nebo skupinových lekcích. Na úhradu vstupu nebo nákup permanentky vám pak přispěje OZP zdravotní pojišťovna.

Zdroj: OZP
OZP přispívá maminkám a jejich miminkům nejméně 1500 Kč; zdroj: OZP

Přihlaste děti do sportovních kroužků

Velké popularitě se dnes těší sportovní kroužky a v každém městě nějaké najdete. Vaše děti v nich budou rozvíjet nejen své motorické dovednosti, ale pomohou jim i se sociální interakcí. Najdou si kamarády, budou se učit pracovat v týmu, a ještě při tom posílí své tělo i zdraví.

Zdravotní pojišťovna OZP nabízí svým klientům i řadu dalších benefitů, jako jsou příspěvky na dentální hygienu nebo na předporodní a poporodní péči. Pro snazší a rychlejší orientaci funguje portál Vitakarta. Mimo přehledu veškerých benefitů a služeb zde najdete i asistenční službu, která vám je k dispozici 24 hodin 7 dní v týdnu.

Pokud by vás ze sportu příliš bolelo tělo, nebo budete mít jiný zdravotní problém, můžete se poradit s lékařem také online. Klienti OZP mají zcela zdarma služby webu uLékaře.cz.

www.chcidoozp.cz