Ulice se na pět dní promění v jednu velkou živoucí scénu nejen díky tradičnímu divadelnímu programu, ale také díky umělcům z oblastí performance, site-specific, experimentálního divadla z České republiky i ze zahraničí. Šeď města rozbijí happeningy, živé koncerty a mnoho dalších forem živého umění.

V divadelní části programu se můžete těšit na klaunské uskupení Squadra Sua, Cirkus LeGrando, Brno navštíví Divadlo rozmanitostí, pobaví známý pořad Na stojáka. Z Berlína zavítají komedianti na jednokolkách s názvem Opus Furore a festival ukáže i velkolepou ohňovou show, kterou přiveze soubor Amanitas," přibližuje program ředitelka TICmB Jana Janulíková.

Poslední festivalový den, v pátek 10. června, vypukne v ulicích Brna bláznivý Den masek, který vyhodí život z běžných kolejí na úplně jinou, bezstarostnou výhybku. Město bude od 14.30 hodin plné koncertů, divadelních představení, tanečních ukázek nebo workshopů pro děti. Den masek je tematicky zaměřen a letos vzdává poctu Leoši Janáčkovi. „S Leošem na věčné časy" vyrazí masky souboru Národního divadla Brno v průvodu od Janáčkova divadla na Moravské náměstí. Dramaturgii průvodu připravila Patricie Částková, režisérem je Tomáš Pilař. Průvod bude nepřehlédnutelný. Půjde městem okolo Národního divadla, ulicí Kobližnou na náměstí Svobody a ulicí Rašínovou za hudebního doprovodu WraaDap Bandu. Ve svojí masce může s průvodem splynout kdokoli a navíc: Turistické informační centrum města Brna vyhlašuje soutěž o nejlepší masku z veřejnosti v kategorii pro dospělé i děti. Vítěz v nejlepší masce v hlavní kategorii si odnese poukaz na zájezd s CK Kudrna v hodnotě 10 tisíc korun. Připraveno je i mnoho dalších cen, rodinné balíčky do VIDA Centra nebo vstupenky do kina Art.

Veškeré informace o festivalu a Dni masek, včetně přihlašovacího formuláře, najdou zájemci na http://prknadlazbatrava.cz/

Program si turisté i obyvatelé Brna budou moci užít pod širým nebem, v oblíbených zákoutích v centru města Brna a hlavně na Moravském i Jakubském náměstí a na nádvořích Staré radnice a Místodržitelského paláce. Ani v létě tak nebude nouze o kulturu v ulicích města," uzavírá Petra Rusňáková, brněnská radní.