Pro bezproblémovou dovolenou na horách sbalte lyže i snowboard do střešního boxu a do auta přihoďte sněhové řetězy.

„Dejte si pozor na to, aby sněhové řetězy měly certifikát do hor,“ radí Jan Hrůza z Autodílů Meteor v Třebíči. Právě sem lidé chodí vybírat doplňky do aut před tím, než vyjedou. A odcházejí také vybaveni důležitými informacemi. „Považovala jsem tekuté sněhové řetězy za plnohodnotnou náhradu těch klasických, ale v Meteoru mi vysvětlili, že to tak není. Je však dobré je mít přes zimu v autě. Zároveň mě naučili řetězy používat,“ pochvaluje si Jana Navrátilová. Pokud jste uvažovali o textilních sněhových řetězech, vyměňte je při cestě do hor za ty klasické. S textilními vás do kopce nepustí. 

Střešní boxy pro elegantní přepravu lyží i snowboardů

Netrapte se s tím, jak převézt snowboardy, lyže, zavazadla, objemné věci, které se nevejdou do auta. Střešní box, někdy se mu říká autobox, vám elegantním a bezpečným způsobem vyřeší problém s přepravou nejrůznějších věcí. Střešní boxy mají navíc tu výhodu, že je můžete používat celoročně. „Jsou vyrobeny z takových materiálů, že jim nevadí zimní ani letní teploty,“ popisuje Martin Rigó z Autodílů Meteor. Boxy se dají použít na všechny typy automobilů, které jsou vybaveny patřičným střešním nosičem. Opět si nemusíte lámat hlavu s tím, jaký box vybrat a jak ho na střechu auta připevnit. „Přijeďte před prodejnu Autodíly Meteor na Hrotovickou ulici v Třebíči. Tam pohodlně zaparkujete a my vás v klidu naučíme box nainstalovat a používat,”zve Martin Rigó

Martin Rigó otevírá střešní box. Lyže a snowboardy se nejlépe přepravují v boxech nebo na nosičích na střeše auta

Martin Rigó otevírá střešní box. Lyže a snowboardy se nejlépe přepravují v boxech nebo na nosičích na střeše auta

Dobré rady pro výběr střešního boxu

  1. Většina boxů je vyrobena z lehkých a kvalitních plastů, ale pro vaši bezpečnost si nejdříve zjistěte nosnost střechy auta. Kvalitní boxy, například značky Hapro a Thule, jsou voděodolné, takže vaše věci budou i při dešti a sněhu ochráněny.
  2. Auto musí mít na střeše příčníky, které se montují na podélné nosiče na střeše. Některá auta je mají automaticky již z výroby, k jiným musíte příslušný střešní nosič dokoupit.
  3. Rozměry boxu jsou udávány vnější, počítejte s tím, že vnitřní prostor bude o několik centimetrů menší.
  4. Montáž boxů je velmi jednoduchá. Nechte si předvést, jak boxy na střechu uchytit.
  5. Pamatujte na uzamykatelnost boxů. Nejbezpečnějším zámkem je centrální zámek s několikabodovou fixací.
  6. Počítejte s tím, že s boxem na střeše vám mírně stoupne spotřeba pohonných hmot.