Obě strany svými podpisy potvrdily podporu výměny zkušeností mezi vybranými zdravotnickými, školskými a kulturními institucemi. Spolupracovat budou také v oblasti rehabilitační a lázeňské péče o handicapované děti i jejich vzdělávání.
„Podepsání memorand s oblastmi Al Nahyan a Sharjah při podpoře vzdělávání, rozvoji turismu, lékařské a lázeňské péče jsou dobrým začátkem pro další spolupráci," říká Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje. „Naši partneři jsou také velmi nakloněni myšlence podpory inovativního podnikání a intenzivnímu propojení podnikatelského prostředí s akademickou sférou, kterou v našem regionu garantuje vznikající Moravskoslezské inovační centrum. Rádi bychom v budoucnu rozšířili spolupráci i o tuto oblast. To, že dnešní ekonomika Spojených arabských emirátů stojí na ropě pouze ze 40 procent a cílem je vybudovat novou ekonomiku, která na ropě nebude stát už vůbec, do jisté míry připomíná i naši strategii. Jenom nejde o ropu, ale o uhlí," doplnil hejtman Ivo Vondrák.
Moravskoslezský kraj se také prezentoval na veletrhu cestovního ruchu v Dubaji, kde mimo jiné představil novou publikaci Moravskoslezského kraje, která je zaměřená na čerpání zdravotní péče, lázeňství a TOP atraktivity Moravskoslezského kraje.

Hejtman Moravskoslezského kraje s delegací.