Od roku 2012 sídlí v Domažlicích v průmyslové části Domažlic vedle zimního stadionu firma MP Group Logistic Center.


K současné hale o rozloze 4 500 m2 budují novou, která bude o 1 000 m2 větší. V polovině srpna by měla být hotova a nabídne nové pracovní uplatnění několika desítkám lidí. O provozu a co společnost dělá, jsme si povídali s manažerkou společnosti Anetou Javorkovou.

MP Group logistic/výrobní závod

Majitelem společnosti, který zaměstnává po celé Evropě kolem 630 lidí, je Rakušan Michael Pachleitner. Pobočky má firma v Rakousku, Německu, Itálii, Francii a České republice a obchodně působí po celém světě. „ Firma poskytuje 360° servis v oblasti optiky – PR, design, obchod, distribuce a logistika," přibližuje zaměření společnosti Aneta Javorková a dodává, že tato domažlická pobočka je zaměřena na distribuci a logistiku pro zákazníky z celého světa a spolupráce s českými klienty se zatím pomalu rozbíhá . V rámci naší stěžejní filozofie garantujeme našim zákazníkům dodání objednávky do 24 hodin ve 100% kvalitě a při 100% dodržení termínů. „Těmto našim zásadám musíme přizpůsobit logisticky celou naši práci," pokračuje Javorková.


MP Group logistic/foto hala 

Co od Vás mohou zájemci o práci očekávat?
„ Naši zaměstnanci jsou všestranní, měli by být schopni a ochotni učit se novým věcem, přizpůsobit se změnám v operativním provozu," přibližuje nároky na zaměstnance Javorková. Lidé pracují v čistém, moderním, tichém, neprašném a světlém prostředí. V současné době zaměstnáváme 69 lidí a postupně bychom rádi s otevřením nové haly zaměstnávali kolem stovky zaměstnanců. „V Domažlicích nutně potřebujeme i odborníky na optiku, kteří většinou pracují v optikách jako prodavači a nechtějí se podílet na výrobě a vše co s tím souvisí," pokračuje Javorková. Zaměstnancům se v MP Group práce a prostředí líbí, ale nemají zde směnný provoz a s tím poskytované různé příplatky, Ochota za práci v čistém, nehlučném a příjemném prostředí s posunutými směnami a volnými víkendy mnohdy nevyváží finanční ohodnocení v jiných nepřetržitých provozech.

S jakými známými výrobky se můžeme u vás setkat?
„Vyrábíme například brýle jako Red Bull, H.I.S., Daniel Hechter, Kioto Nakamura a mnoho desítek dalších značek," ukazuje nám paní Javorková výrobky, které jsou známě na celém světě a pro mnoho lidí by mohlo být zajímavé spojit svoje zaměstnání s těmito věhlasnými značkami.

Více o naší společnosti naleznete na www.michaelpachleitnergroup.com