Dovolená je pro letošek za námi, ale nepropadejte smutku. Existuje mnoho způsobů, jak se doma cítit jako na pláži. Trochu slunce, moře a prázdninové lehkosti dokáže do našich příbytků vnést i jednoduchý doplněk, vyrobený například z jednoho ze symbolů léta: z kokosových ořechů.

Kokosové dřevo je oblíbený materiál, využívaný hlavně interiérech v tropických oblastech. Má výraznou kresbu a krásně teplou barvu.

Pro naše nápady potřebujeme zachovat skořáplu bez prasklin, proto použijeme pro otevření kokosů pilku a ořech vodorovně rozřízneme na dvě poloviny. Vylijeme vodu a vyjmeme dužinu. Pak už jen stačí skořápku obrousit a nalakovat a to nejhlavnější je hotové.

Skořápka se pak může proměnit třeba v závěsný květináč. Když si jich pár zavěsíte do okna, hřejivý pocit z přírodních materiálů vás přenese rovnou do Karibiku.

Zdroj: Finlandia

Nebo co takhle rovnou stínítko na lampu? Výroba je úplně jednoduchá a výsledek stojí za to. Stačí obyčejná vrtačka a trochu trpělivosti. Díry můžete vrtat v rovnoměrném rastru nebo popustit uzdu fantazii a hrát si se vzory. Kokosová lampa přímo dýchá létem, horkými večery, posezeními s přáteli a exotickými drinky.

Kokos a exotické drinky, to je skoro povinná kombinace. Co ji trochu ozvláštnit? Proč si doma neužít pravou karibskou pohodu? Vyrobte si z kokosových skořápek „skleničky" na drinky. Kokosové dřevo je velmi lehké a odolné, takže je ideálním materiálem pro výrobu nádobí.

Zdroj: Finlandia

Teď jen zbývá otázka, co si do nich nalít? Když jsou to ty kokosy… A co takhle kokosovou vodku? Hitem léta byla letošní novinka, Finlandia Coconut. Čistá vodka Finlandia a přírodní kokosové aroma. Jedinečná kombinace jemné vodky a přirozené kokosové chuti dokonce získala Finlandii Coconut prestižní ocenění Best Flavored Vodka 2015.

Pro naše kokosové dekorace je ideálním doplňkem. Nejlépe chutná namixovaná s colou, nebojte se ale vyzkoušet jakoukoli kombinaci! K dostání je téměř ve všech českých hypermarketech.

Zdroj: Finlandia