To se však brzy změnilo a následující roky byly oslavy osmadvacátého října zlatým hřebem sezóny. Sváteční nálada vládla mezi českým, moravským i slovenským obyvatelstvem, drobné živnosti i větší podniky byly zavřené a snad jediný, kdo se nezastavil, byli restauratéři a hoteliéři se svým personálem.  Spolky a profesní organizace pořádaly oslavy a průvody, prezident jmenoval generály a místní honorace se scházívaly v nejkrásnějším hotelu ve městě, kde probíhala slavnostní večeře s vybranými lahůdkami, hudbou a bohatým zábavným programem. 

Na tuto tradici se již loni rozhodli navázat ve čtyřhvězdičkovém mikulovském hotelu Galant, kde právě takový gala večer uspořádali. A protože si hosté nemohli tuto akci vynachválit, rozhodli se na Galantu, že z ní udělají tradici. Tedy i letošní sobotní večer 28. 10. je možné v Mikulově oslavit ve velkém stylu. 

Slavnostní atmosféru pomůže vytvořit swingový orchestr Melody Gentlemen, dámy se mohou těšit na velkolepou komentovanou přehlídku dobové módy a pánské oko jistě potěší krásné ženy, které kromě kostýmků předvedou i slušivé spodní prádlo. 

Šéfkuchař hotelu, pan Petr Vodolán, sestavil dobově věrné menu, do kterého nám umožnil nahlédnout.

Na co se tedy letošní návštěvníci programu mohou těšit?

Přivítání:    Čerstvá ústřice a sklenka domácího sektu

Předkrm:   Uzené kachní prsíčko se švédskou omáčkou

Polévka:    Topinamburový krém s račím concassé

Hlavní chod: Hovězí ptáček se zvěřinovým ragout, omáčka s madeirou a smažené bramborové knedlíčky

Desert: Mandlový dortík s citronovou kůrou a tlučenou smetanou 

 Zdroj: LIMEX ČR
 

Pro ty, kteří si ještě chtějí zajistit vstupenku, uvádíme kontakt na pořadatele: rezervace@galant.cz  nebo 519 323 353 případně je lze zakoupit na recepci hotelu Galant v Mlýnské ulici 2 v Mikulově. Vstupenka vyjde na pouhých 690,- Kč a to je za cestu časem do zlaté éry ČSR slušná cena, co říkáte? Těšíme se na Vás ve dvacátých letech od 19 hodin 28.10.2017.