Snížíme životní náklady

Praha patří podle nejnovějších průzkumů mezi třicet nejdražších měst v Evropě. Výsledkem je, že mnoho Pražanů má problém vyjít od výplaty k výplatě. Zvlášť alarmující je situace s bydlením, jeho dostupností, cenami bytů a výší nájmů. Tento problém vyžaduje zásadní řešení. Máme je připravené a chceme jejich zavádění prosadit. Mnoho Pražanů ale nemůže čekat a potřebuje peníze hned. Musí zaplatit nájem nebo splácet hypotéku. Právě jim by MHD zdarma mohla okamžitě pomoct. Chceme, aby peníze, které jste dosud dávali na dopravu ve městě, zůstaly u vás v rodině.

MHD je veřejná služba

Městská doprava je veřejnou službou. Z toho důvodu také město na provoz integrované dopravy doplácí. V současné době Praha dotace činí 16 mld. korun ročně. Jinak by totiž stála roční tramvajenka přes deset tisíc korun. Jsme ale přesvědčeni, že tato veřejná služba by neměla být dotována jen částečně, ale v plné výši.

Nejedná se o žádný neuvážený experiment. V mnoha městech Evropy, například v Tallinnu, Aubagne či Frýdku-Místku již MHD zdarma funguje. A spokojeni jsou všichni.

Najdou se samozřejmě politici, především z pravicové části spektra, kteří tvrdí, že si lidé neváží ničeho, co je zadarmo. To samozřejmě není pravda. Zdarma máme v Praze třeba pouliční osvětlení a nevypadá to, že by si ho lidé nevážili.

Řešení dopravy

Situace v pražské dopravě je asi nejintenzivněji diskutovaným problémem současnosti. Nedostavěný okruh či časté komplikace způsobené rozsáhlými opravami ulic ztrpčují Pražanům život.

Nejjednodušší způsob, jak přetížené dopravě v Praze okamžitě ulevit, je přesvědčit lidi, aby více využívali MHD.

Zdroj: Česká strana sociálně demokratická

Pokud budou moci jezdit tramvají, autobusem nebo metrem zadarmo, výrazně tím vzroste atraktivita MHD. To nakonec ocení i ti řidiči, kteří budou nadále jezdit svými auty, protože individuální dopravy bude méně.

Žádné exekuce za pokuty!

Věděli jste, že 8 % všech exekucí má svůj původ v nezaplacených pokutách za MHD? Jejich nepřiměřená tvrdost je jeden z největších problémů naší společnosti. Zatímco v čele kandidátky hnutí ANO stojí člověk, jehož firma nabízí lidem půjčky s lichvářským úrokem, my chceme zajistit, aby se žádný Pražan nedostal do finanční tísně jen proto, že se potřeboval svézt tramvají.

Zlevníme život všem Pražanům

Praha je jistě krásná. Je to jedno z nejkrásnějších měst na světě. Ale život v Praze je čím dál dražší. Může za to především turistický ruch, který zvedá ceny za jídlo, ubytování, dopravu, vlastně všechno. Někteří podnikatelé na turistech vydělají. Ale řada Pražanů sleduje jen pořád větší vír ve své peněžence.

Zdroj: Česká strana sociálně demokratická

Chceme proto, aby se životní náklady pro obyvatele Prahy zlevnily. Chceme, aby co nejvíce peněz z rodinného rozpočtu zůstalo pro rodinu. Chceme zlevnit bydlení, dopravu po městě, ceny energií, některé výdaje ve škole, stejně jako poplatky za psy.

Prostě zlevníme život všem Pražákům! Více na www.jasne.cz!

Zdroj: Česká strana sociálně demokratická