Běžci z celé republiky, ze zahraničí a také protagonisté EuroHeroes se mohou těšit na 9. ročník exkluzivního závodu pořádaného RunCzech už v sobotu 21. Září. Profil a prostředí půlmaratonu právě tady se mezi všemi ostatními v kalendáři RunCzech sezony žádnému jinému nevyrovná. Zaprvé se běží téměř po hladké trati, kde atleti nenarazí na větší stoupání nebo klesání. A zadruhé tamní okruh přeje extrémně rychlým časům, a to jak v případě elitních, tak i amatérských běžců.

Tradičně se v Ústí nad Labem jezdí také SPOLCHEMIE Český pohár v Handbike, který ještě získá na prestiži. „Letos se juniorský závod pojede nově ve formátu Mistrovství České republiky, tudíž se zde bude bojovat o tituly domácích mládežnických mistrů,” těší ředitele regionálních závodů RunCzech Tomáše Coufala.

V rámci závodní soboty se poběží také dm Rodinný běh, který odstartuje už ve 13.30. Zúčastnit se ho může celá vaše rodina. Součástí Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem je také Běh o pohár rektora Univerzity Jana Evangelisty Purkyně, závod štafet a 2Run na 10+11 km. Hlavní závod odstartuje v 15 hodin. Celého běžeckého dne se může zúčastnit až 7 tisíc dospělých i dětí. Těšíme se, že si s námi zaběháte, nebo přijdete povzbudit závodníky kolem trati.