Náměstí už dopoledne zaplní stánky s velikonočním sortimentem a dalším zbožím, občerstvením a také s řadou ukázek lidových řemesel, mezi kterými nebude chybět pletení pomlázek, zdobení kraslic, řezbář, košíkář či spřádání vlny přítomných oveček.

Některá řemesla si budou moct návštěvníci, zejména dětští, také vyzkoušet. Dobový kolorit řemeslného jarmarku našich předků odpoledne doplní pouliční flašinetář se zpěvankou, aby si návštěvníci mohli zazpívat. Své znalosti přírody si děti vyzkoušejí ve stánku přírodopisného kabinetu, kde se dovědí i něco nového. Kolotoč sveze nejmenší děti zdarma, stejně jako si větší děti mohou vyzkoušet speciálně upravená kola a koloběžky z klaunské cyklo – farmy.

Pro mlsné jazýčky dětí nabídne jarmark cukrovou vatu a jiné dobroty. Také dospělé gurmány určitě uspokojí široká nabídka jarmarečních pochutin nejen z grilu či hrnce. V nabídce občerstvení se objeví i speciální velikonoční ležák netypického zabarvení.
 
„Velikonoční jarmark pořádáme pravidelně již několik let, letos však chceme vítat jaro v novém prostředí zrekonstruovaného náměstí a symbolicky tak Mariánské náměstí po rekonstrukci slavnostně otevřít veřejnosti,“ vysvětluje starosta Patrik Hujdus a dodává: „Při plánování programu jsme mysleli hlavně na rodiny s dětmi, tak věříme, že se akce bude líbit a počasí nám bude přát.“
 
Odpolední doprovodný programu začíná ve 14 hodin a představí se během něj na podiu svými vystoupeními nejrůznější taneční, sportovní, hudební účinkující, kteří působí v našem obvodu, mezi nimiž nebude chybět folklórní soubor Hlubinka, cimbálová muzika Konopjan, tanečníci BeatUp Ostrava a další. V 15 hodin se v rámci Velikonočního jarmarku uskuteční slavnostní otevření náměstí po rekonstrukci za přítomnosti architektů a realizátorů. Poté bude program na pódiu pokračovat dalšími vystoupeními, aby závěr odpoledne obstarala od 16:30 hod. populární ostravská hudební skupina Šajtar.

Pokud bude přát počasí závěr Velikonočního jarmarku na Mariánském náměstí se promění v příjemný jarní podvečer s posezením u stánků s pochoutkami všeho druhu na novém náměstí před blížícími se Velikonocemi.

Zdroj: zadavatel inzerce