Za 10 let pod hlavičkou Magny došlo k výrazným změnám, které se promítly prakticky do všech oblastí od technologií až po péči o zaměstnance a dodnes utvářejí podobu výroby i fungování závodů Magny v České republice.  „Poté, co nás koupila Magna, se ukázalo, že naši odborníci dokáží uřídit velké a důležité projekty, mezi něž patřila i stabilizace nových závodů v Rusku. Po této zkušenosti jsme od vedení získali velkou důvěru a do České republiky se přesunulo centrální evropské vedení celé společnosti,“ upřesnil Lukáš Škarýd, zástupce generálního manažera nymburské Magny. Díky tomu se i pro Magnu Nymburk otevřely dveře k novým projektům a technologiím, což šlo ruku v ruce i s velkým nárůstem počtu zaměstnanců.

Nymburská Magna pravidelně organizuje akce pro své zaměstnance i pro veřejnost – například koncert písničkáře Xindla X

Nymburská Magna pravidelně organizuje akce pro své zaměstnance i pro veřejnost – například koncert písničkáře Xindla X / Foto: Magna Exteriors s.r.o. 

Právě zaměstnanci jsou tím nejpodstatnějším, co dokáže výrobu a celkové fungování podniku udržet na skvělé úrovni, což si vedení společnosti uvědomuje. I proto se snaží pro své lidi hledat nové a nové cesty, jak jim práci a život jako takový ulehčit a zpříjemnit. Benefity se zde neomezují pouze na finanční bonusy v podobě 13. a 14. platu nebo pátý týden dovolené, ale lze mezi nimi najít i nejrůznější aktivity pro celé rodiny, jako je tradiční Mikulášská, rodinné dny či zvýhodněné letní tábory pro děti, příspěvky na masáže a spoustu dalšího. „Benefitů tu máme opravdu hodně a asi mi mezi nimi nic nechybí. Nejdůležitější pro mě však je to, že mi Magna dává jistotu a klid,“ doplňuje Jiří Havel, mistr, který je Magně věrný již 15 let. Právě tato jistota vychází i z toho, že Magna Nymburk má nyní potvrzené projekty až do roku 2026.

O koncert pořádaný Magnou v roce 2019 byl velký zájem

O koncert pořádaný Magnou v roce 2019 byl velký zájem / Foto: Magna Exteriors s.r.o.

V posledním roce došlo v Magně v celé České republice ke změnám, během nichž se jednotlivé závody ve velké míře osamostatnily, což s sebou přináší opravdu velké novinky a další nové projekty. „Poté, co jsem před několika lety nastoupil do Magny, jsem zjistil, že je tu opravdu obrovské know-how, skvělá technická a technologická základna. I díky tomu se nám dnes daří zavádět skvělé novinky, jako je automatický sklad a podobně. Je to náročné období, díky kterému ale vznikají hodně zajímavé věci,“ shrnul dnešní situaci zástupce generálního manažera Radim Kyjonka.