V někdejších Domácích potřebách na plzeňské Zábělské ulici poblíž původního sídla společnosti zřídila první prodejnu pro běžné zákazníky, v první řadě řemeslníky. Okruh kupujících se rozšiřoval a prostory přestávaly stačit jejich zájmu a potřebám. O pět let později se nabídla možnost získat objekt naproti prodejně – a zrodila se „nová Zábělská“.

Doba přála už původní prodejně M.A.T. Group na Zábělské ulici, tvrdí dlouholetá prodavačka a vedoucí původních Domácích potřeb Erika Závorová, která zažila na Zábělské první roky pod novou značkou a dnes působí ve firemní centrále v nákupu: „Byl hlad po nových věcech, bylo snazší dovážet techniku i materiál a zákazníci se jen hrnuli. K původním, kteří byli na prodejnu zvyklí z minulosti, kde je za pultem obsluhovalo celkem šest prodavačů, přibývali rychle další“ říká.

Zdroj: denik

V „nové Zábělské“ přes ulici se prodejní plocha i počet zaměstnanců zdvojnásobily. Výrazně se rozšířil sortiment, který dnes zahrnuje vedle tradičního železářství a materiálu a nářadí pro stavebnictví a domácnost také oddělení zahrady, kamen a elektra. Místo se našlo i na službu – výrobu klíčů.

Zdroj: denik

Na první prodejně si M.A.T. Group dokonale otestoval svůj maloobchodní koncept, podle něhož si zákazník pod heslem „Vše pod jednou střechou!“ vybírá sám. K dispozici má personál, který dokáže kvalifikovaně poradit, co vybrat a jak se zvoleným zbožím nejlépe nakládat.

Zdroj: denik

Že se nový styl prodeje osvědčil, potvrzuje i to, že po Zábělské následovalo až do dnešního dne dalších jedenáct prodejen po celém Česku: podle abecedy v Chebu, Kralupech nad Vltavou, Ledči nad Sázavou, Nýrsku, Plzni - Lochotínské, Praze - Smíchov, Slaném, Sokolově, Svitavách, Trutnově a Vizovicích. Pokud by se naskytla zajímavá příležitost, mohla by ještě nějaká v nejbližších pěti letech přibýt, připomněl vedoucí maloobchodního prodeje M.A.T. Group Jakub Šafránek.