„Koncept mne nadchl, už když ho v roce 2015 Broker Consulting představoval. Viděl jsem to úplně jasně: klient už nemusí řešit támhle bankovní účet, jinde pojištění, a pokud chce ještě třeba koupit nemovitost, nemusí uhánět realitního makléře. To aby si vzal skoro půldenní dovolenou. Najednou přišly Broker Consulting a mBank s konceptem, kde se tohle všechno dá zvládnout během návštěvy jedné pobočky. Cítil jsem, že to pro mne bude další meta v podnikání,“ vzpomíná Lukáš Karlík.

I když za sebou měl úspěšnou kariéru jako manažer finančních konzultantů Broker Consulting s řadou spokojených klientů a spolupracovníků, tak franšízing byl krok do neznáma. Musel se téměř ze dne na den naučit řídit tým zaměstnanců, kteří mají pevnou pracovní dobu.

„Byla to změna v přístupu k podnikání, musel jsem najednou začít plánovat i za zaměstnance. Musel jsem být efektivnější. Velkou oporou mi byla centrála Broker Consulting, která mi poskytla skvělé zázemí pro vzdělávání a školení spolupracovníků a zaměstnanců,“ vypočítává franšízant Karlík.

Interiér franšízy.U jednoho OK POINTu Lukáš Karlík nezůstane

Výhodou franšízového konceptu je to, že vzhled a vybavení pobočky jsou pevně dané, není potřeba se starat o tuhle část. Jako součást společnosti Broker Consulting mají OK POINTy k dispozici nejmodernější technologie a programy pro tvorbu finančního plánu. Navíc forma franšízového podnikání umožňuje postupně rozšiřovat sít jednotlivých poboček.

Lukáš Karlík k tomu dodává: „Je to můj cíl do budoucna, stávající pobočku mám v provozu něco málo přes rok a půl. A ještě se jí chci nějaký ten pátek intenzivně věnovat. Ale výhledově bych určitě rád otevřel OK POINT v nějakém menším městě v okolí.“                                                                                                                              

Úvodní investice do franšízové pobočky je jeden a půl milionu korun, společnost Broker Consulting pak s financováním pomáhá. Návratnost je zhruba do jednoho roku. Častými zájemci o OK POINTy jsou ti, kteří přicházejí z prostředí mimo společnost. Primárně se jedná o úspěšné podnikatele, kteří ve svém oboru dosáhli určitého bodu a hledají vhodný způsob další realizace, a koncept franšízových finančních poboček OK POINTů se pro ně stává vysoce zajímavým.

Momentálně Broker Consulting nabízí zájemcům lukrativní místo pro OK POINT v Příbrami. Zájemcům veškeré podrobnosti poskytne Lenka Slepičková z centrály Broker Consulting na e-mailu lenka.slepickova@bcas.cz, nebo telefonu +420 731 537 420. Více také na webu www.okpointy.cz.