Místo zisku snížení cen

Nedá se nic dělat, bez dodávky elektřiny, plynu nebo vody se samozřejmě neobejdeme. Problém ale je v tom, že společnosti dodávající Pražanům energie jsou soukromé, navíc mají často zahraničního majitele nebo spolumajitele. Zisk z prodeje energií tedy plyne většinou do zahraničí. Váš vztek je naprosto oprávněný. Vysoké platby za dodávky energií ještě zvyšují náklady na bydlení v Praze, kterou jsou i bez toho už tak hodně vysoké.

Ani nám se tato praxe, kdy na dodávkách energií Pražanům, případně na jiných službách, vydělávají zahraniční majitelé, vůbec nezamlouvá. Neexistuje žádný rozumný důvod, proč by distribuci vody, plynu a elektřiny nemělo zajišťovat město samo. Chceme tedy, aby Praha buď zcela vlastnila nebo aspoň měla významný podíl v základních distribučních společnostech. Nejde o nic nerealistického. V současné době již hlavní město Praha vlastní Pražskou plynárenskou a majetkově vstoupila i do Pražských vodovodů a kanalizací. Odkup této společnosti od soukromých vlastníků chceme dokončit. Pak budeme moci místo zisku odváděného dosud do zahraničí snížit ceny pro všechny Pražany.

O 10 % levněji

Máme ovšem ještě další plán, jak zlevnit ceny energií. Chceme pořádat pro Pražany veřejné hromadné aukce energií, do kterých se bude moci přihlásit každý Pražák. Pomocí těchto hromadných aukcí totiž získáme pro koncové zákazníky mnohem nižší cenu. Cena dosažená na těchto aukcích bude taková, jaké jsou obvykle poskytovány jen velkoodběratelům.

Chceme zkrátka dosáhnout toho, abyste na složenkách za vodu, elektřinu nebo plyn, které na vás vypadnou z poštovních schránek, našli číslo, které bude minimálně o 10 % menší než to, které tam nacházíte dnes. Za peníze, které takto ušetříte, si budete moct pořídit něco pěkného, čím si vaše večery ještě více zpříjemníte. Chceme, abyste si mohli co nejvíce užívat život v hlavním městě.

Zlevníme život všem Pražanům

Praha je jistě krásná. Je to jedno z nejkrásnějších měst na světě. Ale život v Praze je čím dál dražší. Může za to především turistický ruch, který zvedá ceny za jídlo, ubytování, dopravu, vlastně všechno. Někteří podnikatelé na turistech vydělají. Ale řada Pražanů sleduje jen pořád větší vír ve své peněžence.

Chceme proto, aby se životní náklady pro obyvatele Prahy zlevnily. Chceme, aby co nejvíce peněz z rodinného rozpočtu zůstalo pro rodinu. Chceme zlevnit bydlení, dopravu po městě, ceny energií, některé výdaje ve škole, stejně jako poplatky za psy.

Prostě zlevníme život všem Pražákům! Více na www.jasne.cz!