K prázdninovým měsícům v Třinci už neodmyslitelně patří multižánrový festival s názvem Třinecké kulturní léto. Šňůra plná pěveckých, pohybových a zábavných pořadů pro celou rodinu startuje na náměstí Svobody v úterý 2. července velkou v párty s kapelou Light & Love.

„Třinec bude i o prázdninách městem, ve kterém to žije. Chceme všem, ať už místním, nebo návštěvníkům našeho města, nabídnout možnost příjemně u nás strávit letní dny a zároveň se dobře pobavit. Tak neváhejte a přijďte se sami přesvědčit,“ zve na akce primátorka Třince Věra Palkovská.

Zdroj: zadavatel inzerce

V rámci open air festivalu se můžete těšit na 17 letních podvečerů s rozmanitým zaměřením. Zazní hity známých místních kapel, jako je například BLAF nebo Allegro i hudebních hostů a revivalových kapel. K 30. výročí Sametové revoluce je připraven koncert Kateřiny Kosnovské, která zazpívá mimo jiné písně Marty Kubišové. Nejen pro milovníky klobouků je připravena přehlídka firmy Dantes, která svou módní show rozšířila také o dobové oblečení. Na své si přijdou maminky na mateřské dovolené, které si mohou zacvičit s kočárky při lekci fitMAMI. Nejen pro mladé je připraven LEAD Parkour, pohybové umění, jak překonávat překážky. Poprvé se letos představí agility se psy a dog dancing či přenáška o přežití ve volné přírodě.

Zdroj: zadavatel inzerce

„Na podněty návštěvníků bylo zařazeno více pohybových aktivit, do kterých se mohou lidé zapojit pod vedením zkušených lektorů. Ti jim pomohou nejen se cvičením, ale i se správnou životosprávou. Novinkou letošního programu je akce s názvem Kreativní léto - podvečer ve znamení tvoření, nápadů, originálních výrobků, ale i řadou workshopů,“ přibližuje program Michaela Szlaurová z KC Trisia.

Závěr TKL bude patřit Westernové párty, kdy nebude chybět ukázka country tance nebo práce s koltem a bičem. Všichni si budou moci vyzkoušet atrakci „rodeo býk“. Skvělou podívanou zajistí skupina Black and Brown a s kapelou DROPS se postarají o pravou westernovou zábavu.

Podrobný program najdete na stránkách www.trisia.cz a také na FB stránkách Třineckého kulturního léta https://www.facebook.com/trineckekulturnileto/ .

 Zdroj: zadavatel inzerce

K létu v Třinci patří i Přehlídka národnostních menšin a letní kino

Součástí Třineckého kulturního léta bude také už tradiční Přehlídka národnostních menšin, která roztančí a rozezpívá náměstí Svobody v neděli 14. července. Příjemnou a přátelskou atmosféru navodí společně Poláci, Slováci, Řekové a Romové, kteří představí návštěvníkům svou typickou kulturu prostřednictvím svých tanečních souborů a hudebních skupin. Příchozí budou moci během celého programu také ochutnávat dobroty z národních kuchyní jednotlivých menšin.

Zdroj: zadavatel inzerce

I v letošním roce oživí letní večery letní kino. „Letos jsme promítání pod širým nebem pojali v jiném duchu než doposud. Letní kino bude tentokrát putovat na místa, která jsme pro Vás spolu s filmem důkladně vybírali. Věříme, že nové prostředí ještě více posílí zážitek z promítání pod širým nebem. Na letní kino se můžete těšit každý pátek od 28. 6. do 30. 8., časy projekcí se odvíjejí od západu slunce v konkrétním termínu,“ uvádí ředitelka kina Kosmos Regina Szpyrcová. Na promítání můžete dorazit na atletický stadion STaRS, do areálu minigolfu, před kino Kosmos nebo na náměstí Svobody. 

 Zdroj: zadavatel inzerce

Prázdniny v 3nci zabaví děti každý den

O prázdninách si v Třinci přijdou na své i děti, které budou trávit své volno ve městě. Právě pro ně je nachystán už 15. ročník oblíbené hry Prázdniny v 3nci.  Děti se mohou během července a srpna těšit na 35 skvělých prázdninových akcí s nejrůznějším zaměřením, z nichž si vybere opravdu každý. Celoměstskou prázdninovou hru odstartujeme v pondělí 8. července v 9:00 u kina Kosmos v Třinci zábavnou show. Také pro Prázdniny v 3nci stále platí, že akce jsou zdarma. Jejich kompletní seznam najdete na http://www.prazdniny.trinecko.cz.

Zdroj: zadavatel inzerce

Třinecké kulturní léto i Prázdniny v 3nci jsou oblíbenou součástí prázdnin v Třinci a věříme, že si i letos každý vybere z množství akcí tu svoji.