Statistiky jsou nám nakloněny

Oproti roku 2017 se počet českých turistů této krásné, sluncem zalité země zvedl v roce 2018 až o 57,6%. A i rok 2019 má vzrůstající tendenci. „Markantní nárůst přisuzujeme jak zvětšující se poptávce, zlepšení ekonomické situace v České republice, ale také bezkonkurenční nabídce a dostupnosti Dominikánské republiky“ – říká Leila Boasier Budecker, ředitelka Národního turistického úřadu v Praze.

Ceny letenek, četnost spojů (přímé lety z Německa, Polska i Rakouska) a nabídky All inclusive, které připravují hotely pro své klienty, jsou jedny z nejlepších, jaké si můžeme na své dovolené představit. Jak se říká „poměr výkon x cena“ nemá oproti ostatním destinacím obdoby. 

Dominikána – nejen pro plážové povaleče

Velkým tahákem Dominikánské republiky je její rozmanitost. Bílé pláže, palmy až do nebes a koktejly s paraplíčky přímo z kokosu, jsou pouze špičkou ledovce. Tato země nabízí mnohem víc a to i v turistických oblastech, jako je ku příkladu Punta Cana. A tak kromě potápění se a šnorchlování se můžete oddat třeba jízdě na koni, výletům do národních parků, které se nachází prakticky na celém území nebo cyklo a pěším výletům.


Národní turistický úřad Dominikánské republiky


Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Hlavní město, Santo Domingo, nabízí nezapomenutelné prohlídky památek v původním koloniálním stylu. A hned o pár kilometrů dále, v Altos de Chavón, můžete obdivovat tuto architekturu spolu s výhledem do údolí. Ačkoli je Altos de Chavón vybudováno uměle, budete se cítit jako za dob Kryštofa Kolumba.

Naopak na severu země, ve městě Puerto Plata narazíte na tradiční viktoriánský styl. V téže oblasti však na Vás čeká daleko více – aktivní odpočinek, kterému nechybí adrenalin. Oblast Puerto Plata a Cabarete jsou známé především ze sportů jako je surfing, kitesurfing, windsurfing, ale také rafting a pěší turistika. S průvodcem se tak podíváte na nejvyšší horu Karibiku – Pico Duarte (3 098 m), kde během zimy teploty klesají až k nule.


Národní turistický úřad Dominikánské republiky

V zimním období se turisté zajímají především o zvláštnost, kterou Dominikánská republika nabízí a tou je pozorování keporkaků neboli velryb hrbatých. Tuto raritu můžete zažít v období od ledna do března v oblasti Samaná“ – vysvětluje Leila Boasier Budecker.

 
Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Dovolená jako žádná jiná 

Ač už se do Dominikánské republiky vydáte kdykoli, vezte, že Vaše dovolená bude nezapomenutelná a především přizpůsobená Vám na míru. Dominikánci jsou jednoduše experti na turismus a tak kromě všech zmíněných aktivit, zažijete velmi oblíbené výlety k vodopádům a lagunám, ve kterých se samozřejmě můžete vykoupat. Oblíbeným je na příklad 27 vodopádů Damajagua. A pro milovníky lodí se můžete těšit na rychlé i pomalé „vozítka“, které Vám představí destinaci z moře. Zavítáte tak i na různé ostrovy nebo méně dostupné pláže. Není snad ani třeba připomínat, že to vše za krásného letního počasí. Dominikánská republika je celoroční destinací s průměrnou teplotou cca 28 °C.


Národní turistický úřad Dominikánské republiky

na dortu pak bude lahodné dominikánské jídlo, divokost a zároveň přátelskost místních lidí, nespoutaný tanec merengue, který Vás vtáhne do víru a v neposlední řádě typické dominikánské doutníky a rum.

Více na www.godominicanrepublic.cz