Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary je totiž akcí pro stovky nadšenců běhání. V tomto nádherném koutě republiky se na trati vedoucí ulicemi sejdou posedmé. Západočeské město se stalo oblíbenou destinací pro profesionální atlety a hobby běžcům nabízí kromě zážitku z příjemného joggingu na čas i proběhnutí v okouzlujících kulisách, které jinde nepotkáte.


Kromě sportu je možné užít si bohatý doprovodný program pro běžce, jejich doprovod i všechny ostatní fanoušky.

Právě v Karlových Varech, jako prvním městě, byl loni zahájen projekt EuroHeroes pod hlavičkou RunCzech. Vloni tu zvítězila nejlepší Češka poslední doby a olympionička Eva Vrabcová Nývltová, která si triumfu na tomto místě obzvláště považovala. "Půlmaraton ve Varech pro mě byl nádherný závod. Vítězství si moc vážím. Vyhrát Gold Label závod je velká věc a ten pocit, když mi hrála česká hymna… Silný krásný nezapomenutelný zážitek,” uvedla první žena českého běhu, která vloni navíc přepsala český půlmaratonský rekord.


Eva Vrabcová Nývltová – loňská vítězka Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary a držitelka českého půlmaratonského rekordu.

A vy? Nemusíte nutně vyhrát celý závod, ale na 21 kilometrech s dechberoucími panoramaty můžete zvítězit sami na sebou, zažít krásu pohybu a přivézt si domů celou řadu neobyčejných zážitků i nová přátelství s ostatními běžci, které na trati potkáte. A nebo si zkrátka přijďte užít dm rodinný běh nebo doprovodný program a povzbudit běžce. Více info na www.runczech.com


Účastnit závodu se může každý, třeba v rámci dm rodinného běhu.

All Runners Are Beautiful