„Program je určen na podporu veřejně prospěšných nápadů, které přispějí k rozvoji komunitního života a zachovávání místních tradic. Nově je letos rozšířen i na projekty na ochranu přírody a životního prostředí. O příspěvek mohou požádat spolky, obecně prospěšné společnosti, registrované církve, náboženské spolky či příspěvkové organizace, a to až do příštího pondělí,“ říká manažerka firemní odpovědnosti Plzeňského Prazdroje Monika Matyáštíková. Přihlášky je možné podávat na následující stránce: https://www.nros.cz/podporujeme/firemni-fondy/grantovy-program-plzenskeho-prazdroje/

A jak se budou peníze mezi úspěšné projekty rozdělovat? „V první fázi rozdělí hodnotící komise mezi vybrané projekty částku 350 tisíc korun. Poté bude vybírat veřejnost, který záměr je jí nejsympatičtější. Vítěz veřejného hlasování obdrží další prémii ve výši 25 tisíc korun,“ doplňuje Matyáštíková. „Jsme moc rádi, že naše pivo i další aktivity přináší lidem v tomto regionu radost. I proto podporujeme projekty, které přispějí k péči o zdejší krajinu, ale i k tomu, aby mezi sebou místní budovali ještě lepší sousedské vztahy,“ doplňuje manažer pivovaru Petr Kofroň.

V loňském roce peníze z programu Kozel lidem směřovaly například na nákup nových zvonů do kostela Panny Marie Sněžné ve Velkých Popovicích, podporu na vybavení získali i dobrovolní hasiči z Lojovic a výstava historických vozů Tatra.