Průzkum společnosti E.ON ukázal, že pětina Čechů vlastní kotel starší než 10 let. Dva z deseti respondentů zvažují, že si výhledově pořídí nový kotel, přičemž 78 % z nich tak hodlá učinit do dvou let. „Roli zde hraje především finanční stránka věci, protože dvě třetiny dotázaných uvedly, že pořízení nového kotle by představovalo citelný zásah do jejich rozpočtu. Řešením může být náš inovativní produkt Kotel za půl, který klientovi nabízí komplexní řešení – vstupní náklady na pořízení kvalitního kondenzačního kotle Buderus snižuje na polovinu, zahrnuje zajištění instalace, a navíc přináší prodlouženou záruku na 5 let a po stejnou dobu i pravidelné roční kontroly spotřebiče i spalinových cest,“ říká Jan Zápotočný, člen představenstva E.ON Energie.

Při výběru nového kotle je pro spotřebitele nejdůležitějším kritériem cena. „Bezplatné odložení části platby při pořízení nového kotle by uvítalo 52 % lidí. S produktem Kotel za půl složí klient na začátku jen polovinu ceny a zbytek bude hradit v pravidelných měsíčních splátkách po dobu pěti let bez navýšení. Služba navíc přináší prodlouženou záruku na 5 let a po stejnou dobu i pravidelné roční kontroly spotřebiče i spalinových cest,“ vysvětluje Jan Zápotočný.

Zdroj: Asset Media

Rozhodující je cena

Při výběru nového kotle je pro spotřebitele nejdůležitějším kritériem cena. Dále lidé nejčastěji řeší úsporu energie, celkovou spotřebu a výkon topného zařízení. Méně než 10 % dotázaných pak přihlíží k hlučnosti spotřebiče a nákladům na servis a montáž. „Jenže právě samotná demontáž starého kotle a instalace nového může vyjít na nemalé peníze, třeba až na dvě třetiny ceny kotle. Přitom celých 47 % lidí nemá tušení, kolik montáž nového kotle může stát,“ upozorňuje Luboš Vrbata, manažer E.ON Energie zodpovědný za zákaznická řešení. Jelikož služba Kotel za půl nabízí klientům komplexní řešení, zahrnuje kromě samotného plynového kondenzačního kotle Buderus s regulací i zajištění jeho instalace včetně spojovacího materiálu a základní sady odkouření.

Průzkum také odhalil, že pravidelné kontroly kotlů a spalinových cest jsou pro řadu domácností pěkným oříškem. Přibližně polovina dotazovaných totiž neví, jak často by se pravidelné kontroly měly provádět. „Překvapením pro nás bylo i zjištění, že 51 % lidí každoroční pravidelné revize kotlů neprovádí. Pětina lidí nechá kotel odborně zkontrolovat jednou za dva roky,“ říká Luboš Vrbata. Pravidelná kontrola topného zařízení i spalinových cest je přitom klíčová pro bezpečné a efektivní fungování kotle a může významně prodloužit dobu životnosti topného zařízení.

Průzkum dále odhalil, že 61 % z respondentů, kterým se o pravidelné kontroly plynového kotle nestará jejich dodavatel, by tuto službu uvítalo. „Právě proto jsme tuto potřebu klientů zohlednili i u nové služby Kotel za půl. O pravidelné kontroly spotřebiče i spalinových cest se postaráme my. Na nutnost kontroly zákazníka dopředu upozorníme a následně ji také sami provedeme, klient se nemusí o nic starat,“ vysvětluje Luboš Vrbata.  

Zdroj: Asset Media

Zdroj vytápění vybírejte chytře

V rámci služby Kotel za půl získají úsporný a kvalitní kondenzační kotel Buderus Logamax plus GB072 s regulací, který lze v České republice koupit exkluzivně jen u E.ONu. Kotel navíc umožňuje i chytré hlášení poruch a ovládání prostřednictvím mobilní aplikace,“ vypočítává výhody Vít Mrkvička, vedoucí prodeje tepelné techniky pro domácnosti společnosti Bosch Termotechnika, která kotle Buderus vyrábí.

Výhodné jsou i podmínky financování, kdy klient jednorázově složí pouze polovinu ceny kotle a zbytek může uhradit v pravidelných měsíčních splátkách po dobu pěti let bez navýšení. Stávající klienti, kteří od E.ONu odebírají plyn, navíc získají ještě malý bonus – nebudou muset platit až pět měsíčních splátek, takže pro ně nákup nového kotle bude ještě výhodnější.

Pokud vybíráte způsob, jak vytápět svou domácnost, doporučujeme obrátit se na odborníky, kteří pro vás najdou nejlepší řešení přímo na míru. V případě, že se rozhodnete pro plynový kotel, vyplatí se vám zvolit kondenzační kotel. Ve srovnání s klasickým plynovým kotlem spotřebuje až o 30 % méně plynu. Pokud jím nahradíte přímotop či elektrokotel, můžete se těšit na ještě větší úsporu – téměř 50 %. Kondenzační plynový kotel je šetrný také k životnímu prostředí. Patří mezi ekologické topné zdroje s nízkými emisemi a velmi snadno se ovládá. Kromě termostatu, který je dnes většinou již standardem, umožňuje většina moderních kotlů i ovládání na dálku. Přes telefon nebo tablet si tak snad můžete doma zatopit po cestě z práce, takže se budete vracet do příjemně vyhřátého domova.

Zajímavé tipy, jak si správně vybrat vhodný způsob vytápění a jak za topení ušetřit najdete na webu www.eon-teplo.cz.