Konplan poskytuje inženýringové služby v oblasti strojní a elektro konstrukce, IT projektového managementu,PLC programování a v neposlední řadě i v oblasti SW vývoje.


Mezi největší zákazníky firmy patří značky jako Coca Cola, Nestlé či Heineken. V České republice se zaměstnanci Konplanu podílejí na linkách pro Plzeňský prazdroj, Mattoni, či Poděbradku.

Když Konplan v Plzni v roce 2007 začínal, měl pouhých pět zaměstnanců. Momentálně jich tu pracuje 160 a v plánu je do roku 2020 jejich počet téměř zdvojnásobit, a to na celých 300. Uplatnění zde najdou zejména technici se znalostí cizích jazyků. Zaměstnanci si své jazykové kompetence dále zdokonalují účastí na jazykových kurzech, které se konají v pracovní době a jsou zcela zdarma. Jazyky si mohou procvičit také v praxi. Nejvíce využívají cizí jazyk aplikační inženýři, kteří během loňského roku navštívili v rámci služebních cest 27 zemí a strávili v nich celkem 1700 dní. Konplan navíc už 2 roky podporuje výuku německého jazyka na Střední průmyslové škole strojnické a střední odborné škole profesora Švejcara v Plzni.

Stabilní zaměstnání s mnoha výhodami

Spolupráce v oblasti nápojového průmyslu přináší stabilní pracovní příležitosti a potřebnou rovnováhu mezi pracovním a osobním životem. Konplan nabízí svým zaměstnancům prostor pro kreativitu, odborný profesní růst a nemalé finanční benefity. Zdejší zaměstnanci se stávají experty v oboru konstrukce, plánování, projektování a programování. Velkou výhodou je úzká spolupráce jednotlivých oddělení při realizaci zakázek. To umožnuje zaměstnancům využít možnosti interního přestupu a věnovat se jinému oboru, který je v rámci firmy víc zajímá. Oceňují také pružnou pracovní dobu a další benefity, jako například roční cílová odměnu, odměny při 5letém a 10letém pracovním výročí, 5 týdnů dovolené, příspěvek na penzijní připojištění či stravenky. Samozřejmostí je příjemné pracovní prostředí v podobě moderních kanceláří. Nechybí ani různé akce pro zaměstnance, ať již sportovní či společenské.

Nová budova přinese nové příležitosti

Společnost momentálně sídlí v Avalon Busines Centru v Plzni. Díky vysoce kvalifikovaným zaměstnancům přicházejí do firmy stále náročnější projekty z celého světa. Z tohoto důvodu se Konplan rozhodl rozšířit svůj tým. Firma za tímto účelem zakoupila pozemek poblíž Západočeské univerzity. Již v září letošního roku se zde začne s výstavbou a do konce roku 2019 vyroste na místě nová šestipatrová budova. Celý komplex bude pojatý v moderním a svěžím duchu. Projekt navrhoval oceňovaný plzeňský architekt Jiří Zábran, mezi jehož realizace patří unikátní administrativní budovy. Nová vlastní budova přinese oproti pronajatým kancelářím větší volnost a zaměstnancům pak nejmodernější vybavení.

https://www.facebook.com/KonplanCZ/

http://www.konplan.cz/