Společnost Konplan, která je součástí koncernu Krones AG, předního výrobce a dodavatele nápojových linek po celém světě, staví v Plzni nové vývojové a konstrukční centrum. V úterý 23. dubna se v rozestavěné budově na Borských polích konal symbolický poklep základního kamene. Do speciální schránky byly vloženy dokumenty pro další generace. Akce se zúčastnili kromě zástupců společností Konplan a Krones za město Plzeň technický náměstek primátora Pavel Šindelář a radní pro oblast Smart Cities a podporu podnikání Vlastimil Gola či rektor Západočeské univerzity v Plzni Miroslav Holeček. „Každá čtvrtá lahev je naplňována či etiketována u nás. Máme 90% zastoupení po celém světě a zaměstnáváme více než 16 tisíc zaměstnanců. Konplan v Plzni je pro nás důležitou investicí a je naším milníkem v oblasti zahraničního rozvoje," říká Ralf Goldbrunner člen představenstva Krones AG.

Aktuální foto vývojového centra na Borských polích. Foto Karel Štěpánek

Aktuální foto vývojového centra na Borských polích. Foto Karel Štěpánek

Dokončení celé stavby je plánováno na říjen 2019. „Na ploše téměř 6000 m2 nabídne centrum zázemí pro 350 zaměstnanců," sdělil Dr. Thomas Oestreicher, jednatel společnosti. Inovativní budovu pro Konplan navrhl architekt Jiří Zábran a realizaci zajišťuje společnost Berger Bohemia. Konplan navrhuje a realizuje nápojové linky a plnící techniky pomocí nejmodernějších technologií. V Plzni pracují nejen techničtí odborníci v oblasti strojní a elektro konstrukce, IT projektového managementu, PLC programování, SW vývoje, ale také pracovníci v oblasti administrativní podpory. Mezi největší zákazníky firmy patří značky jako Coca Cola, Nestlé či Heineken. V České republice se zaměstnanci Konplanu podílejí na linkách pro Plzeňský Prazdroj, Mattoni či Poděbradku.

Konplan má přes 200 zaměstnanců a ke všem si zachovává osobní přístup, což by podle HR manažerky Venduly Linkové měla být pro firmy povinnost. Konplan podporuje výuku německého jazyka na středních a vysokých školách a jako jediný se v Plzeňském kraji účastní akce Girlsday, která má za cíl podpořit zájem dívek a žen o technické vzdělání. V letošním roce získala firma také ocenění MAMMA/PARENT FRIENDLY, které uděluje společnosti Grafia, s. r. o. společnostem, které vytvářejí podmínky přátelské rodině. Nejen díky tomu se Konplan umisťuje na předních příčkách soutěže Zaměstnavatel roku v kategorii Progresivní zaměstnavatel regionu.