V nadcházejících volbách půjde o hodně. Budeme vybírat ty, kteří ovlivní, jak bude vypadat náš domov, budeme volit 47 členů plzeňského zastupitelstva. Tato volba ovšem rozhodne zejména o tom, kdo bude další čtyři roky stát v čele města. Pozice primátora není důležitá jen kvůli reprezentaci města, ale také proto, že muž či žena v čele Plzně musí být tím, kdo udá směr a bude město opravdu řídit. Z nabízených kandidátů různých stran má v tomto ohledu řadu výhod Martin Baxa.

Osvědčená osobnost

Nikdo nemůže pochybovat, že by neměl vlastnosti nutné pro plnění primátorských povinností. Baxa totiž už jednou primátorem byl a roky 2010 až 2014 jsou nejlepším argumentem pro jeho schopnosti. Dobrý řečník s vystupováním, které dělá městu vždy čest, se ještě do nedávna věnoval alespoň na malý úvazek své profesi učitele, a i díky tomu to není člověk, který by z první ruky nevěděl o tom, co se děje za zdmi naší radnice.

Primátorské vlastnosti

 Baxa je navíc dobrý organizátor. Jak ve funkci primátora, tak po minulých volbách, kdy ho hrátky ostatních stran přes výborný volební výsledek „odsunuly“ do role náměstka primátora, prokázal své manažerské schopnosti. Se svým týmem zorganizoval a úspěšně provedl projekt Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015, který přinesl obrovskou reklamu pro město, přilákal řadu návštěvníků navíc a přinesl více peněz pro místní živnostníky a firmy. A není to zdaleka jen kultura a cestovní ruch, kde je viditelná Baxova stopa. Dobře to lze ukázat na problematice, která teď pálí mnoho Plzeňanů – na bezpečnosti. Když byl Martin Baxa primátorem, nebál se přijít jako představený městské policie, který za bezpečnost ve městě odpovídá na prvním místě, s myšlenkou speciální jednotky strážníků. Ta měla na starosti řešení problémů s těmi, kteří v centru „otravují“ občany, a v krátké době tehdy bezpečnostní stav zásadně zlepšila. S odchodem Martina Baxy z funkce primátora se situace bohužel téměř vrátila do starých kolejí.

Velký křížek pro Baxu

Teď je ale šance, že se věci zase změní. Baxa s ostatními kandidáty občanských demokratů totiž jasně říká, jak promění městskou policii, aby mohla lépe čelit problému s ubytovnami a situaci v centru města. Proč tedy hledat jinde, když se nabízí osvědčené řešení: zvolit Martina Baxu opět primátorem. Nejlépe takovou variantu podpoříte, když Martina Baxu a občanské demokraty budete volit velkým křížkem na kandidátce.