WITTE Automotive se řadí mezi technologické lídry v oblasti mechatronických zamykacích systémů a neustále investuje do vývoje inovativních systémových řešení pro dveře, kapoty a sedadla. Výsledkem práce inženýrů jsou náročné produkty, které jedinečným způsobem propojují mechaniku a elektroniku. Nacházejí se téměř ve všech značkách automobilů. 

Witte - Výrobní hala 

Výrobní hala jednoho ze závodů WITTE Automotive, nejdynamičtěji rostoucího zaměstnavatele Karlovarského kraje.  

 „Nabídka našich produktů je stejně rozmanitá jako automobilový svět sám. Dodáváme mechatronická a mechanická řešení pro dveře, přední a zadní kapoty, zámkové garnitury, dveřní kliky i produkty do automobilových interiérů – to vše od vize produktu přes klíčový koncept až po velkosériovou výrobu,“ říká Tomáš Michal, jednatel WITTE Nejdek, a dodává: „Jako systémový dodavatel se zaměřujeme na standardizované modulární konstrukce a nabízíme inteligentní systémová řešení. Nabídku produktů neustále optimalizujeme.“

To dokazuje i Flinkey, první produkt WITTE, který je určen koncovým zákazníkům. Jedná se o digitální automobilový klíč neboli přístupový systém k vozu, jež umožňuje soukromým uživatelům ale i provozovatelům vozového parku, pronajímatelům vozů či poskytovatelům služeb Incar-Delivery nebo P2P-CarSharing bezpečný a jednoduchý systém přístupu a užívání vozu. Flinkey byl uveden na trh v loňském roce a poprvé prezentován mezinárodnímu publiku na veletrhu v Hannoveru na začátku letošního dubna. 

Flinkey

Digitální automobilový klíč Flinkey.

 Vše začalo před 120 lety

Společnost WITTE byla založena před 120 lety v německém Velbertu. Původně se specializovala na výrobu zámků pro kufry, ale už před 2. světovou válkou začala vyrábět kování pro automobily. Pozdější VW Brouk byl prvním vozem, který jezdil po světě s produkty od WITTE. V 70. letech už opouštěly brány závodu všechny komponenty zamykacích systémů v automobilu, později přibyl vývoj a výroba komponentů pro všechny pohyblivé části karoserie. 

V 90. letech došlo k velké expanzi. V roce 1992 založila společnost WITTE dceřinou společnost v České republice s názvem WITTE Nejdek. S nenaplněnou vidinou, že bude mít firma maximálně 50 zaměstnanců se zrodil vlastní výrobní závod. V roce 1998 má již přes 500 spolupracovníků a vzniká i samostatné oddělení vývoje, které položilo základ vývojovému centru v Plzni, jež se v roce 2015 přestěhovalo do sídla Západočeské univerzity. V současné době je neodmyslitelnou součástí WITTE podílející se na inovativních projektech. 

 Ostrov - Vstřikovna

WITTE Automotive zaměstnává přes 2500 lidí z celé České republiky. 

Nejen spolehlivý dodavatel, významný exportér ale i vyhlášený zaměstnavatel

Společnost WITTE Automotive se řadí mezi  Czech TOP 100 nejlepších firem, získala titul Exportér roku v Karlovarském kraji i titul Dodavatel pro Auto roku 2019.

V současnosti je jednou z největších firem a také nejdynamičtěji rostoucím zaměstnavatelem v Karlovarském kraji a zaměstnává přes 2500 lidí z celé České republiky. Zaměstnancům nabízí spoustu zajímavých benefitů. Mezi nimi je například doprava zdarma z vybraných lokalit, intenzivní jazykové vzdělávání, příspěvky na sport i relaxaci nebo nabídka flexibilní pracovní doby či práce z domova. Samozřejmostí je dotovaná strava, pět týdnů dovolené a v neposlední řadě zázemí prosperující firmy s inovativními přístupy. Těm, jež se chtějí připojit do týmu, nabízí nejen práci s nejmodernějšími technologiemi, navíc v ekologicky i sociálně odpovědné firmě, ale i propracovaný adaptační a zaškolovací program, který usnadní první dny ve firmě tak velkého rozsahu. 

 Světový hráč

Globální aktivity WITTE Automotive se datují od roku 1993, kdy byla uzavřena dohoda s tchajwanskou firmou. Později pak vznikla strategická aliance s americkými partnery VAST Alliance. Další závod přibyl v Bulharsku a pobočka ve Švédsku. Více jak před rokem byla otevřena nová budova výrobního závodu v čínském Taicingu, díky níž může VAST China čelit rostoucím požadavkům globálních i místních zákazníků v Číně. Z někdejší továrny na zámky kufrů se stala významná nadnárodní skupina, dodavatel automobilových společností po celém světě.

V České republice přibyla v roce 2016 ještě další dcera, a to rovněž na Karlovarsku, v Ostrově. WITTE ACCESS TECHNOLOGY disponuje nejmodernější linkou na vnější lakované kliky na světě. V roce 2018 se na českou mapu působení firmy WITTE připsala i Praha, kde byla otevřena pobočka zaměřená především na vývoj elektroniky a významně rozšířila elektronickou divizi. 

„Automobilový průmysl byl vždy velmi komplexní. WITTE Automotive se však vždy podařilo své zákazníky přesvědčit dobrými nápady i spolehlivým partnerstvím“, hledí s optimismem do budoucnosti Rainer Gölz, jednatel podnikatelské skupiny. „To jsme během posledních 120 let vždy znovu a znovu dokázali a chceme v tom pokračovat i nadále!“, uzavírá jednatel.