Bourací práce a realizace rozvodů

Jestliže hodláte budovu skutečně opravit se vším všudy, budete potřebovat bourací práce. Rozhodně se nevyplatí nechávat vše při starém a snažit se jenom nějakým způsobem vybavit interiér. Především starší zdi jsou velkým rizikem. Mohou být zespodu vlhké, a tak hrozí jejích postupná devalvace a třeba i zboření objektu. Realizovat rekonstrukci domu znamená také kompletně vyměnit rozvody. Staré jsou často ještě v litině, jež podléhá zubu času. Nové rozvody se kompletně vyrábí v plastu, a to jak rozvody vody, tak i odpady. Optimální jsou samozřejmě i nové rozvody elektřiny, jež zvýší bezpečnost. Staré často zkratují, a alternativa vyhoření se tím zvyšuje.  

Kvalitní vytápění není samozřejmostí

Nad vytápěním se rozhodně zamyslete delší dobu. V první řadě je třeba se rozhodnout pro konkrétní zdroj vytápění. Nejčastěji majitelé nemovitostí sahají po plynovém kotli v konvenční nebo kondenzační podobě. Z hlediska poměru mezi pořizovací cenou a kvalitou se jedná o optimální variantu. Pokud máte naspořeno větší množství finančních prostředků, nebojte se ani pořízení spolehlivého tepelného čerpadla. U něj se setkáme s vyššími pořizovacími náklady, nicméně velmi ekonomickým provozem. Mnohé domácnosti sahají také po kotlích na tuhá paliva. Z hlediska samotných rozvodů vytápění není co řešit, jelikož prim dnes hraje logicky podlahové vytápění. Hodí se pro drtivou většinu povrchů. Optimální je pořídit vinylovou podlahu.     

A co podlahové plochy?

Původní nerovný povrch rozhodně nenechejte být! Nechte si natáhnout podlahové vytápění a zalít celý systém anhydritovým potěrem. Vše bude velmi rychle hotovo. Navíc bude prostup tepla ze samotných rozvodů ideální. Už při chůzi v nějakých chladnějších měsících poznáte tuto přednost. Výborné je podlahové vytápění i u interiérových bazénů. Je byste měli pořídit také další doplňky, mezi které se řadí třeba bezpečný bazénový lem. Z hlediska svrchní plochy podlahy už jsme hovořili o vinylových, nicméně není problém volit také dlažbu či plovoucí varianty. 

Ušetřete na zařizovacích předmětech!

Je to právě vybavení domu, která je schopno spolknout největší porci peněz. Vždyť jen rekonstrukce kuchyně je nesmírně nákladná. Myslet musíte na volbu správné trouby. Ta by mola mít třeba funkci pyrolýzy, kdy dochází jen prostřednictvím tlačítka ke zvýšení teploty a vypalování zbytků, jež v jejím interiéru mohou zůstávat. Určitě se neobejdete bez myčky na nádobí, mikrovlnné trouby a varné desky. Tu stoprocentně volte v indukční podobě. Je bezpečná, rychlá a z hlediska přípravy pokrmů zkrátka optimální. V kuchyni je nezbytná i přítomnost digestoře. Značně nákladná bude i investice do koupelny. Váš dům si zaslouží elegantní masážní vanu a sprchový kout. Z ostatních největších položek je třeba jmenovat také vestavěný nábytek a interiérové dveře. I moderní nová garážová vrata budou bezesporu něco stát.       

Nezapomínejte na exteriér!

Prostor posezení a zahrady nemůže za interiérem nijak pokulhávat. Vsaďte na moderní povrch pergoly v podobě nejnovější dlažby nebo dřeva a volte LED osvětlení. Moc hezky vypadají také relaxační zahradní lavičky. Určitě nezapomeňte ani na krásný trávník. Exteriér musí zkrátka ladit.