Oddaného partnera mladé dívky si zahrál Ivan Lupták. „Je to mladý kluk z Jaroměře, který se zamiluje do holky z Prahy, když je na prázdninách u tety v zahradnictví. Mirek je hodně vytrvalý a trpělivý, a tak jim to vydrží i přesto, že se vztahem její otec nesouhlasí,“ popsal svoji postavu herec Divadla Na Zábradlí.

Mladé lásce pomáhá například i Danielin bratranec Karel. „Je to takový vtipálek a geniální klavírista. Jeho vzorem je Ray Charles, takže pořád jen hraje a nosí černé brýle,“ vysvětlil herec Filip Březina, jehož matku si zahrála Gabriela Míčová.

Třetí film trilogie Zahradnictví znovu přivede na plátna také například Aňu Geislerovou, Kláru Melíškovou, Davida Novotného, Lenku Krobotovou, Sabinu Remundovou nebo Miroslava Táborského. I v tomto filmu se ale objevuje dětský talent, kterým je Tereza Hladíková, již ve filmu Pelíšky už coby dospívající ztvárnila Kristýna Fuitová Nováková.

Přesto, že film představuje dobu konce 50. let a vypráví o rodinných vztazích poznamenaných válkou a komunistickým převratem, jde o romantickou komedii. „Už na první čtené zkoušce jsme se všichni bavili tak, až mě to překvapilo. Je to mix všeho, prostě film ze života, a to je na tom to skvělé,“ dodala dvaadvacetiletá Anna Fialová.

 

Více informací o filmu najdete na www.facebook.com/filmzahradnictvi